Kolejne lampy solarne na Zielonej

Zbiorniki wodne w Kaletach-Zielonej, a także obszerny teren rekreacyjno-wypoczynkowy wokół nich, sprawiają, że mieszkańcy okolicznych miejscowości wybierają to miejsce tak samo chętnie jak chociażby znane wszystkim Chechło.

Nowoczesne oświetlenie. Fot. Miasto Kalety

Pod koniec czerwca zakończył się kolejny etap prac przy montażu nowoczesnych lamp wykorzystujących energię ze źródeł odnawialnych. Nowe słupy stanęły przy linii brzegowej zbiorników w Zielonej. Część z nich zainstalowano już wcześniej. Dzięki inwestycji, dojście na najchętniej odwiedzaną plażę, przy której działa wypożyczalnia kajaków zostało już w pełni oświetlone. Teraz, każdy wieczorny spacer czy przejażdżka rowerowa będą o wiele przyjemniejsze. Dzięki inwestycji, ekologiczne źródło oświetlenia umożliwia oglądanie okolicznej przyrody także po zmroku, w znacznym stopniu poprawiając komfort i bezpieczeństwo odwiedzających tereny Zielonej.

Na Zielonej znajduje się kilka miejsc do plażowania. Jest także Ichtiopark, w którym przez cały okres wakacji wypożyczyć można sprzęt wędkarski. Na plaży dostępne są także kajaki oraz rowerki wodne. Czas na łonie natury spędzany w okolicach zbiorników wodnych to także możliwość poznania życia bobrów i innych zwierząt. Wszystko dzięki specjalnym tablicom informacyjnym umieszczonym w kaletańskim parku tematycznym.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon