Kolejne rondo w Tarnowskich Górach? Radny składa interpelację

W naszym mieście powstaje właśnie nowe rondo na skrzyżowaniu ulic Opolskiej i Powstańców Śląskich. Jeden z radnych proponuje, by zbudować jeszcze jedno. Co na to Urząd Miejski?

Kolejne przystanki

Radny Dariusz Warda z Inicjatywy Obywatelskiej Powiatu Tarnogórskiego złożył interpelację związaną z nową infrastrukturą drogową ulicy Powstańców Śląskich. W związku z podjętymi pracami powstaną dwa nowe ronda. Co więcej, przystanki autobusowe zmieniły swoje położenie i obecnie znajdują się bliżej dworca. Wielu mieszkańcom nie podoba się ta nowa lokalizacja.

Tarnowskie Góry Powstańców Śląskich. Przystanek wrócił, ale nie wszyscy mieszkańcy są zadowoleni

Dariusz Warda odniósł się do tej kwestii w swoim piśmie skierowanym do burmistrza Arkadiusza Czecha.

- W związku z przebudową ul. Powstańców Śląskich, która uwzględnia zmianę miejsca przystanków autobusowych dotychczas zlokalizowanych w obrębie skrzyżowania z ulicą Okrzei, wnoszę o rozważenie możliwości wykonania dodatkowych przystanków na ul. Opolskiej - apeluje radny.

Dodaje, że odcinek między przystankami Tarnowskie Góry Powstańców Śląskich i Tarnowskie Góry Osiedle Fazos jest bardzo długi. Może to stanowić duże utrudnienie zwłaszcza dla osób starszych.

- Jestem przekonany, że najlepszym miejscem na wyznaczenie dodatkowych przystanków autobusowych będzie odcinek ulicy Opolskiej od skrzyżowania z ul. św. Katarzyny w kierunku ul. Wyspiańskiego w obu kierunkach. Mam świadomość, że będzie się to wiązało z przebudową drogi, ale innego rozwiązania nie widzę - podkreśla przedstawiciel Inicjatywy Obywatelskiej.

Jeszcze jedno rondo?

W swojej interpelacji radny proponuje także, by przemyśleć kwestię... trzeciego ronda. Nowa infrastruktura miałaby powstać na skrzyżowaniu ulicy Opolskiej i Wyspiańskiego oraz poprawić płynność ruchu drogowego.

- Pozostawienie w tym miejscu sygnalizacji świetlnej w mojej ocenie będzie złym rozwiązaniem. Dlatego być może należy wrócić do koncepcji wybudowania w tym miejscu kolejnego ronda. Takie rozwiązanie będzie chyba jedynym, które poprawi przepustowości ruchu drogowego na odcinku tej drogi - czytamy w piśmie.

Rondo Praw Kobiet w Tarnowskich Górach. Radni podjęli decyzję

Urząd odpowiada

Urząd Miasta odniósł się do propozycji radnego.

- Jedyną możliwą do akceptacji lokalizacją jest wyznaczenie przystanku u zbiegu ulic Opolskiej, Opatowickiej i św. Katarzyny. Jednakże po przeprowadzonej wizji w terenie oraz wykonaniu prób drogowych stwierdzono, że bez istotnej przebudowy układu drogowego w tym rejonie nie ma możliwości utworzenia przystanku autobusowego w omawianym miejscu. W związku z powyższym sprawa została zawieszona do czasu wykonania przez zarządcę inwestycji drogowej mającej na celu dostosowanie układu drogowego do zatrzymywania się autobusów komunikacji miejskiej - informuje Arkadiusz Czech.

Sprawa została przekazana do Zarządu Dróg Powiatowych.

Rondo imienia WOŚP w Tarnowskich Górach. Petycja trafiła do burmistrza

fot. Dominik Franiak/U.G.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon