Zielone paczkomaty InPost ulokowane zostaną na terenie miasta. Będą mierzyć jakość powietrza

W Tarnowskich Górach powstanie sześć nowych paczkomatów firmy InPost. W ramach programu "Green City" urządzenia wyposażone zostaną w czujniki jakości powietrza, a kostka brukowa, na której zostaną postawione będzie pochłaniać azot. Na kiedy wyznaczona została data uruchomienia ekologicznych paczkomatów?

Paczkomaty green city inpost

Firma InPost podąża za trendami w branży kurierskiej, tworząc coraz to bardziej ekologiczne rozwiązania. Jedną z takich nowatorskich akcji jest program "Green City", który przyczynia się do budowania „smart city”, czyli miasta wykorzystującego innowacje na rzecz zrównoważonego rozwoju i poprawy jakości życia mieszkańców.

- W Tarnowskich Górach będziemy poszukiwać nowych lokalizacji paczkomatów, tak by one jak najbardziej służyły mieszkańcom i naszej ekologicznej idei. Dzięki temu mieszkańcy na rowerze, na piechotę odbierali nasze przesyłki i emitowali CO2 do powietrza - tłumaczy Marta Zalewska, menedżer ds. relacji partnerskich.

Zalewska ujawnia, że w Tarnowskich Górach będzie to sześć nowych paczkomatów, które postawione zostaną do końca czerwca br. Jednak aktualnie nie jest znana jeszcze ich lokalizacja.

Paczkomat to 13 samochodów kurierskich mniej

Dzięki inicjatywie "Green City" tarnogórzanie będą mogli odbierać zamówione paczki, bez dodatkowej emisji dwutlenku węgla do atmosfery. "Zielone paczkomaty" wyposażone będą w czujniki jakości powietrza, położone zostaną na kostce antysmogowej, a w niektórych lokalizacjach porośnięte będą bluszczem.

- Te paczkomaty to najbardziej ekologiczna forma dostawy, a to że będziemy wprowadzać samochody elektryczne, potęguje efekt ekologiczności. Jeżeli utrzymalibyśmy tradycyjne dostawy, liczba samochodów kurierskich rosłaby bardzo szybko - podkreśla Wojciech Kądziołka, rzecznik prasowy InPost.

Kądziołka dodaje, ze jeden postawiony paczkomat to 13 samochodów kurierskich mniej na ulicach miast.

Arkadiusz Czech, burmistrz miasta Tarnowskie Góry zaznaczył, że obecnie w mieście zainstalowanych jest już kilka czujników jakości powietrza, które po postawieniu paczkomatów będą integralne z nowymi.

InPost inwestuje w ekologię

Oprócz zielonych paczkomatów firma dba także o redukcję emisji CO2. Wobec czego sukcesywnie co roku wymienia flotę samochodową na elektryczną. Do końca 2021 w zasobach InPostu było 300 pojazdów, natomiast do roku 2024 już połowa pojazdów będzie miała zasilenie elektryczne.

Marta Zalewska zaznaczyła, że dzięki korzystaniu z paczkomatów o 75 procent obniża się emisja CO2 do powietrza.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon