Koronawirus urzad miasta

Kolejne pandemiczne utrudnienie. Urząd Miasta ogranicza działalność

Urząd Miasta Tarnowskie Góry wprowadza nowe restrykcje. Petenci będą przyjmowani tylko w pokojach na parterze budynku.

Kolejne ograniczenia 

Pracownicy instytucji informują mieszkańców, że od jutra, 13 października, zostanie ograniczona liczba przyjmowanych interesantów. Co więcej, urzędnicy zalecają wcześniejsze, telefoniczne zarezerwowanie terminu spotkania. Przypominamy, że aktualnie w przestrzeni publicznej obowiązuje nakaz zasłaniania ust i nosa. Osoby niespełniające tego wymogu nie będą wpuszczane na teren placówki. Władze miasta tłumaczą, jak w nowych warunkach sanitarnych załatwiać sprawy administracyjne.

Zachęcamy do kontaktu telefonicznego, mailowego oraz za pomocą platformy e-PUAP. Pisma nie wymagające potwierdzenia należy wrzucać do urn ustawionych przez wejściem do budynków - ważne, aby dokumenty znajdowały się w zaklejonej kopercie - wyjaśniają urzędnicy.

Powyższe ograniczenia mają oczywiście związek z nowymi zachorowaniami na COVID-19. Według danych Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Bytomiu na dzień 12 października sytuacja epidemiologiczna w Tarnowskich Górach wygląda następująco:

  • 22 osoby zakażone 
  • 41 kwarantann domowych 
  • 19 kwarantann domowych na podstawie decyzji administracyjnych

Więcej informacji na temat funkcjonowania poszczególnych działów Urzędu Miasta oraz numery przydatnych telefonów można znaleźć TUTAJ.

Świerklaniec na kwarantannie

Także urząd w sąsiedniej gminie wprowadził znaczące ograniczenia w działalności. Testy na obecność koronawirusa pokazały wynik pozytywny u dwóch pracowników, w związku z czym placówka została całkowicie zamknięta dla mieszkańców. Wnioski i sprawy petenci rozpatrywane są za pośrednictwem kontaktu telefonicznego, mailowego oraz poprzez platformę ePUAP. 

Dzisiaj jesteśmy już bogatsi o 7 miesięczne doświadczenia w walce z pandemią, ale ta sytuacja pokazuje, że wirusa absolutnie nie można lekceważyć - oświadcza wójt gminy Marek Cyl. - Dlatego apeluję o rozwagę i zachowanie wszystkich zalecanych środków bezpieczeństwa, używajmy maseczek, dezynfekujmy ręce - dodaje. 

fot. UM Tarnowskie Góry

czytaj dyskusję

czytaj więcej:Polecamy: