Kolejne wraki znikają z przestrzeni miejskiej, kolejne miejsca parkingowe stają się wolne

Urząd Miasta kontynuuje akcję, w ramach której ulice uwalniane są od starych, porzuconych pojazdów. Mieszkańcy także mogą pomóc, informując, gdzie znajdują się takie samochody.

#TGsprzątawraki

Pod takim hasłem trwa ogólnomiejskie sprzątanie przestrzeni publicznej. Akcja rozpoczęła się w 2022 roku. Od tego czasu udało się usunąć 70 blokujących miejsce pojazdów.

- Znaczną część z nich zabrali właściciele po naklejeniu informacji z prośbą o ich usunięcie. 16 aut służby gminne odholowały na parking. Ostatni – w zeszłym tygodniu – z ul. Bałkańskiej. Opel stojący przy ul. Bema został z kolei oklejony informacjami z prośbą o usunięcie. Jeśli właściciel się nim nie zainteresuje, wkrótce także zostanie odholowany - informują urzędnicy miejscy.

Wraki nie tylko szpecą okolicę. Zajmują także przestrzeń, gdzie mogłyby zatrzymać się samochody mieszkańców, a na nadmiar miejsc parkingowych Tarnowskie Góry raczej nie narzekają. Samorząd apeluje do właścicieli starych pojazdów, by przestawili je, zanim zainteresują się nimi służby. Straż Miejska może sprawdzić, czy są one wrakami. Jeśli tak, umocują na nich informację o konieczności przestawienia samochodu. W przypadku odholowania wraku można odebrać go jeszcze przez sześć miesięcy. Towarzyszą temu jednak koszty.

Mieszkańcy także mogą dołączyć do akcji #TGsprzątawraki. Jeśli zauważą porzucony samochód, wystarczy że powiadomią o tym Straż Miejską. Informacje są przyjmowane pod numerem telefonu: 32 393 36 87, 668 872 485.

Tarnowskie gory stojaki rowerowe

Może Cię zainteresować:

Nowe rowerowe udogodnienia w Tarnowskich Górach. Mieszkańcy wskazali lokalizacje

Autor: Urszula Gołkowska

29/03/2024

Zielona Akupunktura na Osadzie Jana

Może Cię zainteresować:

Kolejna Zielona Akupunktura w Tarnowskich Górach. Tym razem na Osadzie Jana

Autor: Urszula Gołkowska

08/03/2024

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon