Kolejni pijani kierowcy pożegnali się z prawem jazdy. W jednym przypadku pomógł świadek

W ubiegły weekend aż trzy osoby na długi czas zakończyły swoją jazdę. Za popełnione przestępstwo grożą im nawet dwa lata w więzieniu.

zdj. ilustracyjne
Pyrzowice pijany kierowca

Pijani kierowcy zatrzymani

Końcówka ostatniego tygodnia okazała się pracowita dla funkcjonariuszy z naszego powiatu. W piątek, 20 stycznia, dyżurny jednostki otrzymał zgłoszenie z Pyrzowic (gmina Ożarowice). Dzwoniącego świadka zaniepokoił dziwny styl jazdy poprzedzającego go samochodu. Na ulicy Zagrodowej fiat jechał slalomem. Zgłaszający na bieżąco informował, gdzie znajduje się pojazd. W końcu został on zlokalizowany i zatrzymany do kontroli przez policjantów. Ich podejrzenia potwierdziło badanie. Kierowca fiata miał w organizmie prawie 2,5 promila alkoholu.

To niestety nie koniec podobnych zdarzeń na terenie powiatu. Jeszcze tego samego dnia w miejscowości Niezdara (gmina Ożarowice) mundurowi zatrzymali kolejnego prowadzącego pod wpływem alkoholu. Zdarzenie miało miejsce po godzinie 9:00 na ulicy Dolnej. Alkomat wskazał ponad 3 promile.

Także w sobotę, 21 stycznia, nie obyło się bez zatrzymania do kontroli. Około godziny 11:00 na ulicy Tarnogórskiej w Kaletach policjanci zakończyli jazdę nietrzeźwego mężczyzny. Kierowca osobowego forda miał w organizmie ponad promil alkoholu.

Wszyscy trzej mężczyźni stracili już prawo jazdy. Za popełnione czyny grozi im wysoka grzywna, zakaz prowadzenia pojazdów i dwa lata więzienia.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon