Kolejni pijani kierowcy pożegnali się z prawem jazdy. W jednym przypadku pomógł świadek

W ubiegły weekend aż trzy osoby na długi czas zakończyły swoją jazdę. Za popełnione przestępstwo grożą im nawet dwa lata w więzieniu.

Pyrzowice pijany kierowca

Pijani kierowcy zatrzymani

Końcówka ostatniego tygodnia okazała się pracowita dla funkcjonariuszy z naszego powiatu. W piątek, 20 stycznia, dyżurny jednostki otrzymał zgłoszenie z Pyrzowic (gmina Ożarowice). Dzwoniącego świadka zaniepokoił dziwny styl jazdy poprzedzającego go samochodu. Na ulicy Zagrodowej fiat jechał slalomem. Zgłaszający na bieżąco informował, gdzie znajduje się pojazd. W końcu został on zlokalizowany i zatrzymany do kontroli przez policjantów. Ich podejrzenia potwierdziło badanie. Kierowca fiata miał w organizmie prawie 2,5 promila alkoholu.

To niestety nie koniec podobnych zdarzeń na terenie powiatu. Jeszcze tego samego dnia w miejscowości Niezdara (gmina Ożarowice) mundurowi zatrzymali kolejnego prowadzącego pod wpływem alkoholu. Zdarzenie miało miejsce po godzinie 9:00 na ulicy Dolnej. Alkomat wskazał ponad 3 promile.

Także w sobotę, 21 stycznia, nie obyło się bez zatrzymania do kontroli. Około godziny 11:00 na ulicy Tarnogórskiej w Kaletach policjanci zakończyli jazdę nietrzeźwego mężczyzny. Kierowca osobowego forda miał w organizmie ponad promil alkoholu.

Wszyscy trzej mężczyźni stracili już prawo jazdy. Za popełnione czyny grozi im wysoka grzywna, zakaz prowadzenia pojazdów i dwa lata więzienia.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon

czytaj więcej:

Tarnowskie Góry - wypadek na obwodnicy

Bardzo niebezpieczny wypadek na obwodnicy

Kalety - wypadek

Stracił panowanie nad pojazdem i spowodował kolizję

Tarnowskie Góry - oszuści telefoniczni

Fałszywi policjanci i wnuczkowie znów w naszym powiecie

Pyrzowice. Pijany kierowca zatrzymany

Kolejny kierowca stanie przed sądem

Tarnowskie Góry. Zatrzymanie za jazdę bez uprawnień

Powiat tarnogórski. Kolejni zatrzymani kierowcy

Policja

Po narkotykach przez gminę Zbrosławice

Tarnowskie Góry 2022 01 24 T084019 189

Kierowca miał w organizmie prawie 3 promile alkoholu