Kolejny jarmark w Tarnowskich Górach. Gdzie jeszcze warto się wybrać przed świętami?

Jak co roku duże wydarzenie będzie mieć miejsce na rynku. To jednak niejedyna propozycja dla miłośników rękodzieła. Okazja do nabycia wiosennych ozdób, wielkanocnych smakołyków i prezentów nadarzy się także trochę wcześniej.

Caritas Parafii Matki Bożej Uzdrowienie Chorych w Tarnowskich Górach
Jarmark wielkanocny tg 2024

Kiermasz Wielkanocny na Osadzie Jana

Caritas Parafii Matki Bożej Uzdrowienie Chorych w Tarnowskich Górach zaprasza na swój przedświąteczny event. To już jego 11. edycja.

- Kiermasz Wielkanocny na Osadzie Jana jest wydarzeniem kulturalnym, w którym uczestniczy coraz więcej osób zainteresowanych kulturą ludową, tradycją Świąt Wielkanocnych. Mieszkańcy naszego miasta mają możliwość zrobienia przedświątecznych zakupów, powiązanych z wieloma elementami lokalnej i religijnej tradycji. To również doskonała okazja dla twórców ludowych, aby zaprezentować swój dorobek artystyczny, sprzedać prace, nawiązać nowe kontakty z innymi wystawcami i gośćmi kiermaszu - stwierdzają organizatorzy.

Wydarzenie będzie mieć miejsce jeszcze przed jarmarkiem na rynku. Odbędzie się 17 marca (niedziela) w salkach parafii MB Uzdrowienie Chorych w Tarnowskich Górach (ul. Różana 2). Podczas wydarzenia goście będą mogli nabyć tematyczne ozdoby, pyszne ciasto, zakwas na żur i żurek, palemki, miody, rękodzieło, wyroby drewniane, pisanki, wianki, koszyczki. Stoiska otworzą się o godzinie 8:00 i pozostaną dla zainteresowanych do godziny 18:00.

Tarnogórski Jarmark Wielkanocny 2023

Może Cię zainteresować:

Jarmark Wielkanocny 2024 w Tarnowskich Górach. Wiemy już, kiedy się odbędzie

Autor: Urszula Gołkowska

21/02/2024

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon