Kolejny mural w Tarnowskich Górach. Powstał we współpracy z zagranicznymi gośćmi

W naszym mieście jeszcze jedna ściana zamieniła się w dzieło sztuki. Tym razem nową grafikę możemy zobaczyć na budynku Wielospecjalistycznego Szpitala Powiatowego. Za jej powstanie odpowiada zespół artystów z czterech krajów.

Mural na tarnogórskim szpitalu

W lipcu w naszym mieście gości zespół artystów, którzy przybyli do nas z Czech, Ukrainy, Niemiec oraz różnych części Polski. Ich wizyta wiąże się z Międzynarodowym Plenerem Malarskim.

- Starosta Krystyna Kosmala wraz z wicestarostą Sebastianem Nowakiem, Krzysztofem Łozińskim członkiem zarządu powiatu oraz Piotrem Korabem reprezentującym tarnogórski magistrat, serdecznie powitała dwudziestu artystów i oficjalnie otwarła tegoroczny plener. Gospodarze życzyli wszystkim malarzom niewyczerpanej inspiracji do tworzenia dzieł oraz sprzyjającej pogody podczas tegorocznego pleneru - wspominają urzędnicy powiatowi.

Jednym z twórczych efektów pracy gości jest nowy mural. Od tego tygodnia ozdabia on ścianę Wielospecjalistycznego Szpitala Powiatowego w Tarnowskich Górach. Twórcą projektu jest Beata Hetmańczyk. Na malowidle zobaczymy między innymi motywy związane ze Srebrnym Miastem.

- Tematyka obrazu to przyjaźń, jedność oraz niesienie pomocy. Artystom dopisała nie tylko pogoda, ale również wspaniała atmosfera podczas tworzenia muralu - dodają urzędnicy powiatowi.

Naścienna grafika nie będzie jedyną pamiątką z tegorocznego pleneru. W najbliższy piątek, 7 lipca, o godz. 18:00 w Centrum Kultury Śląskiej w Nakle Śląskim odbędzie się wernisaż prac powstałych podczas zwiedzania powiatu tarnogórskiego.

Mural w Miasteczku Śląskim

Może Cię zainteresować:

Nowy mural w Miasteczku Śląskim. Jak wygląda w pełnej okazałości? [GALERIA]

Autor: Urszula Gołkowska

19/10/2022

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon