Kolejny niewybuch w powiecie tarnogórskim. Pocisk odkryto w Ptakowicach

W gminie Zbrosławice przypadkowy spacerowicz natknął się na niebezpieczne znalezisko. Okazało się, że to pocisk z czasów II wojny światowej.

Komenda Powiatowa Policji w Tarnowskich Górach
Niewybuch ptakowice

Niewybuch w Ptakowicach

Zaledwie wczoraj, 11 marca, informowaliśmy o pocisku w Parku Repeckim. Obiekt znalazł mężczyzna pracujący na miejscu z wykrywaczem metali. Z kolei w gminie Zbrosławice też doszło do podobnego odkrycia. Spacerujący w ptakowickim lesie mężczyzna natknął się na podejrzany przedmiot. Zdarzenie miało miejsce 11 marca wieczorem. Na interwencję udali się funkcjonariusze, strażacy i policyjny pirotechnik. Specjalista potwierdził, że znalezisko to niewybuch - pocisk artyleryjski z okresu II wojny światowej. Mundurowi zabezpieczyli obszar przed dostępem osób postronnych. Natomiast pocisk odbiorą saperzy z Gliwic. Zneutralizują go na terenie poligonu.

- Liczące kilkadziesiąt lat, skorodowane niewybuchy mogą być bardzo niebezpieczne. Każde dotknięcie lub próba przemieszczenia takiego pocisku może zakończyć się tragedią. W przypadku znalezienia takiego przedmiotu należy natychmiast powiadomić policjantów, którzy zabezpieczą miejsce zdarzenia - przypominają funkcjonariusze.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon