Kolejny niewybuch w powiecie tarnogórskim. Tym razem pocisk znaleźli leśnicy

W gminie Zbrosławice zgłaszający odkryli niebezpieczny przedmiot. Zabezpieczyli go mundurowi, a pirotechnik potwierdził, że to pocisk z czasów wojennych.

Komenda Powiatowa Policji w Tarnowskich Górach
Przezchlebie niewybuch

Niewybuch w Przezchlebiu

W zeszłym tygodniu policjanci zostali wezwani do groźnie wyglądającego znaleziska. Odkryli jej leśnicy pracujący na terenie miejscowości Przezchlebie w gminie Zbrosławice. Zdarzenie miało miejsce w środę, 29 maja, popołudniu. Na miejsce zostali wysłani funkcjonariusze z Tworoga. Przyjechał także policyjny pirotechnik. Specjalista wskazał, że znalezisko to pocisk artyleryjski. Niewybuch pochodził z czasów wojennych. Mundurowi zabezpieczyli miejsce przed dostępem postronnych osób. Następnego dnia, 30 maja, pocisk zabrali saperzy z Gliwic. Pamiętamy, że w podobnych przypadkach natychmiast należy wezwać na miejsce funkcjonariuszu. Znalezionych przedmiotów nie wolno przenosić czy nawet dotykać.

- Liczące kilkadziesiąt lat, skorodowane niewybuchy mogą być bardzo niebezpieczne. Każde dotknięcie lub próba przemieszczenia takiego pocisku może zakończyć się tragedią. Apelujemy o rozwagę i ostrożność w postępowaniu ze znalezionymi przedmiotami, które wyglądem przypominają niebezpieczne niewybuchy - tłumaczą mundurowi.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon