Kolejny sportowy sukces tarnogórzan. Tym razem podczas XI Mistrzostw Polski w Trójboju Siłowym Klasycznym

Dwoje zawodników z naszego miasta wróciło do domu ze złotymi medalami. Katarzyna i Mikołaj Kowalikowie najlepsi w całym kraju!

Mistrzowie Polski z Tarnowskich Gór

W zeszłym tygodniu, podczas XI Mistrzostw Polski w Trójboju Siłowym Klasycznym przedstawiciele naszego miasta wspaniale się zaprezentowali.

Startująca w kategorii W2 do 69 kg Katarzyna Kowalik wywalczyła złoto, przekraczając barierę 300 kg i osiągając łączny wynik 327,5 kg. Co więcej, ustanowiła nowe rekordy Polski we wszystkich bojach i łącznie w trójboju.

Mikołaj Kowalik zdobył złoty medal i tytuł mistrzowski w kategorii W2 do 105 kg. Osiągnął łączny wynik 550 kg.

O innym tegorocznym osiągnięciu mieszkańców naszego miasta pisaliśmy w marcu: Mistrzowskie małżeństwo z Tarnowskich Gór. Wielkie ciężary im niestraszne.

Warto pamiętać, że w Mistrzostw Polski w Trójboju Siłowym Klasycznym udział wzięło pięciu tarnogórzan reprezentujących Kola Team Classic oraz Stowarzyszenie Centrum Formy w Dąbrowie Górniczej.

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów zwłaszcza Mikołajowi Kowalikowi, który za niedługo weźmie udział w mistrzostwach Polski w kulturystyce w Ostrowie Wielkopolskim. Stanowią one eliminacje do listopadowych mistrzostw świata w Hiszpanii.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon