Kolejny wypadek w Tarnowskich Górach. Poszkodowany pieszy trafił do szpitala

W naszym mieście znów doszło do niebezpiecznej sytuacji. Pieszy zderzył się z samochodem osobowym. Policjanci ustalają szczegóły zdarzenia.

Wypadek na ul. Korola

To już kolejny raz w ciągu kilku dni, kiedy dochodzi do podobnego zdarzenia. Tym razem wypadek miał miejsce dwa dni temu, 16 listopada, na ulicy Korola. Policjanci otrzymali zgłoszenie po godzinie 18:00. Na miejscu ustalili, że pieszy zderzył się z samochodem osobowym marki Audi. Na szczęście udało się uniknąć najgorszego, ale 56-latek został poszkodowany. Przytomny mężczyzna trafił do szpitala.

Funkcjonariusze przebadali uczestników wypadku na obecność alkoholu w organizmie. 25-letnia kierująca z Siemianowic Śląskich był trzeźwa. Nie można tego jednak powiedzieć, o pieszym. W wydychanym powietrzu miał 2,5 promila alkoholu.

Mundurowi badają dokładne przyczyny zdarzenia i przypominają o konieczności uwagi na drodze.

- Pamiętajmy, aby zachować szczególną ostrożność i stosować elementy odblaskowe. Dzięki nim będziemy bardziej widoczni dla kierującego. A kierowcom przypominamy o dostosowaniu prędkości do panujących warunków i skupieniu w trakcie jazdy - apelują.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon