Kolizja na parkingu w Wojsce. Traktor zderzył się z zaparkowanymi samochodami

Policjanci z powiatu tarnogórskiego otrzymali informację o kierowcy, który doprowadził traktorem do bardzo niebezpiecznej sytuacji. Teraz grozi mu nawet kilka lat więzienia.

Traktorem w zaparkowane osobówki

Takie zdarzenie miało miejsce w tym tygodniu. 6 marca sprawę zgłosiła kobiet, która stała się świadkiem kolizji. Opowiedziała mundurowym o traktorzyście, który zderzył ciągnik rolniczy z samochodami stojącymi przy ulicy Powstańców Śląskich w Wojsce. Policjanci sięgnęli także po zapis z kamer monitoringu znajdujących się w pobliżu. Na tej podstawie udało im się ustalić tożsamość kierowcy.

Był się nim 37-latek z gminy Tworóg. Podróżował on traktorem razem za swoim 13-letnim synem. Jak się okazało, kierujący był pod wpływem alkoholu. Badanie wykryło ponad 3 promile w organizmie mężczyzny. Na 37-latku ciążył również aktywny zakaz prowadzenia pojazdów wydany przez sąd w Tarnowskich Górach.

Kierowca traktora odpowie za swoje decyzje. Czeka na niego prokurator oraz sąd. Za jazdę w stanie nietrzeźwości mężczyźnie grozi wysoka grzywna, a także kara więzienia nawet do trzech lat. Jednak w przypadku złamania sądowego zakazu może posiedzieć za kratkami dłużej - do pięciu lat.

- Kierowcy natomiast powinni pamiętać, że swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem, jakim jest prowadzenie pojazdów pod wpływem alkoholu, stwarzają ogromne zagrożenie na drodze. Skutki takich zdarzeń, których sprawcą może być pijany kierowca, są ogromną traumą dla wszystkich, których dotknęłaby taka tragedia - apelują policjanci.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon