Kolizja w Tarnowskich Górach, wypadek w Radzionkowie. Podczas majówki zdejmij nogę z gazu

Już na początku weekendu w naszym powiecie miały miejsce dwa niebezpieczne zdarzenia. Jedna osoba trafiła nawet do szpitala.

Kolizja w Tarnowskich Górach

Do pierwszej niebezpiecznej sytuacji doszło 29 kwietnia w Tarnowskich Górach na skrzyżowaniu Obwodnicy z ul. Siewierską. Policjantom udało się ustalić, że 51-letni kierowca BMW nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu 49-letniej kierującej oplem. Na szczęście ani tarnogórzance, ani mieszkańcowi Świerklańca nic się nie stało. Sprawca został jednak ukarany mandatem.

Wypadek w Radzionkowie

Tego samego dnia groźniejsza sytuacja miała miejsce w sąsiednim mieście. Wypadek wydarzył się na ulicy św. Wojciecha. Funkcjonariusze wstępnie podają, że sprawcą jest 31-letni mieszkaniec Radzionkowa, który nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu. W wyniku tego doszło do zderzenia. Poszkodowany został mieszkaniec Rudy Śląskiej, który kierował jaguarem. Mężczyznę przetransportowano do szpitala. Dokładne szczegóły wypadku będą badać mundurowi.

Policjanci przypominają, że majówka to szczególny czas, kiedy na trasie trzeba zachować ostrożność i zdjąć nogę z gazu.

- Sprzyjająca aura oraz perspektywa majowego weekendu powodują, że ruch pojazdów na drogach jest większy. Nieostrożność i brak koncentracji mogą prowadzić do poważnych zdarzeń drogowych - apelują funkcjonariusze.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon