Kolizja w Wilkowicach mogła skończyć się tragicznie. 19-latek przewieziony do szpitala

Jeden nieprawidłowy ruch i nieszczęście gotowe. Przekonał się o tym 19-latek z Tarnowskich Gór, sprawca groźnie wyglądającej kolizji w Wilkowicach. Kierowca trafił do szpitala, ale nie uniknął kary.

Do zdarzenia doszło w środę 20 marca 2024 r. w Wilkowicach. Po godzinie 14:00 dyżurny tarnogórskiej policji odebrał zgłoszenie o kolizji drogowej, do którego doszło na odcinku drogi pomiędzy Księżym Lasem a Wilkowicami.

Na miejscu policjanci ustalili, że 19-letni tarnogórzanin, prowadząc swojego peugeota, wykonał nieprawidłowy manewr wyprzedzania, w wyniku czego zderzył się z audi, którym jechała 28-letnia mieszkanka Kalet. Niebezpieczny manewr kierującego peugeotem zakończył się uderzeniem w przydrożne drzewo.

Na miejscu zjawili się strażacy oraz ratownicy medyczni, którzy zabrali sprawcę do szpitala. Wyjaśniając wszystkie okoliczności tego zdarzenia, mundurowi ukarali 19-letniego kierowcę mandatem i punktami karnymi.

- Przypominamy wszystkim, że pośpiech na drodze oraz brak należytej rozwagi może prowadzić do tragedii. Pamiętajmy, że nasze nieodpowiedzialne i nieprzemyślane zachowania na drodze, mogą mieć tragiczne skutki. Apelujemy do wszystkich o bezpieczną jazdę! - mówi sierż. szt. Kamil Kubica, oficer prasowy tarnogórskiej policji.
Nocna interwencja policjantów

Może Cię zainteresować:

Nocna interwencja w lesie. Policjanci wybili szybę, by dostać się do mężczyzny na przednim fotelu

Autor: Redakcja TG

18/03/2024

Psy odebrane katowice panewniki 02

Może Cię zainteresować:

Katowice. Policja odebrała kobiecie dwa brudne i zabiedzone psy, trzymane przy domu w Panewnikach

Autor: Katarzyna Pachelska

21/03/2024

60 804101

Może Cię zainteresować:

Źle zaparkował. Pójdzie siedzieć

Autor: Redakcja

21/03/2024

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon