Koncert Kaśki Sochackiej w Kompleksie Zamkowym. Na miejscu interweniowała policja

W Kompleksie Zamkowym "Tarnowice Stare" odbył się koncert Kaśki Sochackiej. Liczba miejsc parkingowych była ograniczona, wobec czego uczestnicy zaparkowali wzdłuż pobliskiej ulicy "Przy Parku". Jeden z mieszkańców Osiedla Parkowego poirytowany liczbą aut zgłosił sprawę na policję. Służby wypisały zawiadomienia o popełnionym przestępstwie.

W niedzielę, 10 kwietnia o godzinie 19 rozpoczął się koncert Kaśki Sochackiej - wokalistki i kompozytorki pochodzącej z Pradeł (powiat zawierciański). Artystka promowała w Kompleksie Zamkowym przy ulicy Pyskowickiej, debiutancką płytę „Ciche dni” oraz wydaną niedawno EPkę „Ministory”.

Donos na parkujące wzdłuż ulicy auta

Kilkanaście minut przed koncertem na terenie kompleksu zabrakło miejsc parkingowych dla samochodów gości. Dlatego zaparkowali oni wzdłuż ulicy Przy Parku obok płotu graniczącego z firmą "SzymMar". Dostrzegł to mieszkaniec Osiedla Parkowego, który poirytowany tłumaczył kierowcom, że stanowią bezpośrednie zagrożenie dla dzieci oraz stwarzają ryzyko powstania wypadku. Przed wjazdem na ulicę stoi znak "zakazu ruchu w obu kierunkach", który nie dotyczy mieszkańców osiedla. Mężczyzna zgłosił sprawę na policję.

Kilka minut po godzinie 19-stej na miejscu zjawili się funkcjonariusze policji komendy powiatowej, którzy wypisali kilkanaście zawiadomień o popełnieniu wykroczenia.

- Policjanci zjawili się na miejscu w związku ze zgłoszeniem otrzymanym od jednego z mieszkańców osiedla. Kierowcy otrzymali wezwanie do zgłoszenia się na komendę w celu wyjaśnienia sprawy - wyjaśnia st. sierż. Kamil Kubica, oficer prasowy KPP. - O zakończeniu sprawy zadecyduje policjant, który wypisywał zawiadomienia.

Kubica dodaje, że kierowcy otrzymają pouczenie lub mandat za popełnione wykroczenie.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon