Koncerty Organowe w Konwikcie 2023. Przed nami kolejne spotkanie z muzyką

Miłośnicy klasycznych brzmień mogą już szykować się na nadchodzące wydarzenie. W jednym z tarnogórskich kościołów do sierpnia posłuchamy uznanych muzyków.

Koncerty Organowe w Konwikcie
Tarnowskie góry kościół

Koncerty Organowe w Konwikcie

Pierwsze tegoroczne spotkanie już za nami. XIII edycja rozpoczęła się 7 maja. Przed nami jednak jeszcze trzy okazje, by posłuchać pięknych utworów wykonywanych na organach. Koncerty odbywają się w kościele Matki Bożej Królowej Pokoju w Tarnowskich Górach (Powstańców Śląskich 2). Wstęp jest wolny.

- Koncerty w dwóch poprzednich latach odbywały się w zmiennej formule - internetowo online (2021), w sobotnie wieczory maja (2022). W tym roku powracamy do niedzielnych koncertów na żywo, bo idea koncertu to przede wszystkim spotkanie artysty ze słuchaczami - stwierdza burmistrz Arkadiusz Czech.

Spotkania z muzyką odbędą się:

  • 4 czerwca, godz. 19:00
  • 2 lipca, godz. 19:00
  • 6 sierpnia, godz. 19:00

W najbliższą niedzielę, 4 czerwca, przed publicznością zagra Andrzej Chorosiński. Artysta jest autorem licznych projektów organów w Polsce (bazylika w Licheniu, kościół Wszystkich Świętych w Warszawie, sala Opery i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku) oraz w Niemczech, Kanadzie i Japonii. Podczas jego koncertu usłyszymy utwory: Bacha, Clérambaulta, Mendelssohna-Bartholdy'ego, Francka oraz Surzyńskiego.

VII Koncerty Wiosenne w Tarnowskich Górach 5

Może Cię zainteresować:

Nie byliście na ich Koncercie Wiosennym? Łapcie nagranie Kamilianów!

Autor: Urszula Gołkowska

16/05/2023

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon