Koniec feralnego skrzyżowania w Boniowicach. GDDKiA zamieni je w rondo

Przed nami kompleksowy remont drogi krajowej nr 94 między Pyskowicami a Zabrzem. W ramach inwestycji przebudowana zostanie także infrastruktura drogowa w powiecie tarnogórskim.

GDDKiA Katowice
Roboty drogowe dk94 2023

Remont DK 94

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ogłosiła wyniki przetargu na rozbudowę DK 94 pomiędzy Pyskowicami a Zabrzem. Swoje usługi zaoferowało sześć przedsiębiorstw. Wykonawcą zadania została firma Strabag Infrastruktura Południe z Wrocławia. Łączny koszt inwestycji wyniesie 163 mln zł. Jeśli nie pojawią się odwołania do wyboru oferty, umowa zostanie podpisana.

Realizacja inwestycji ma potrwać 16 miesięcy (nie wliczając okresu od 16 grudnia do 15 marca). Planowo zakończy się więc w 2024 roku. W ramach zadania odnowiony zostanie odcinek o długości 11,8 km między Pyskowicami a Zabrzem. Z zakresu projektu zostały wyłączone dwa krótsze fragmenty (łącznie 400 m), które były realizowane przy okazji budowy autostrady A1.

Co dokładnie zmieni się po remoncie? Z pewnością wielu kierowców ucieszy fakt, że w Boniowicach skrzyżowanie ul. Gliwickiej z ul. Bytomską zmieni się w rondo. W ramach inwestycji wybudowane lub przebudowane zostaną także:

  • chodniki oraz ciągi pieszo-rowerowe
  • zatoki autobusowe
  • parking przydrożny w Boniowicach
  • miejsce do ważenia pojazdów w Konarach
  • dwa miejsca do kontroli pojazdów
  • obiekty inżynierskie, zjazdy publiczne i indywidualne, odwodnienie i oświetlenie
GDDKiA
- Przebudowa DK94 ma na celu poprawę bezpieczeństwa i warunków komunikacyjnych oraz poprawę parametrów technicznych drogi. Poprawa klimatu akustycznego zostanie osiągnięta dzięki zastosowaniu cichej nawierzchni. Wykonanie odpowiedniego odwodnienia oraz urządzenia ochrony środowiska ograniczą wpływ drogi na środowisko - stwierdzają przedstawiciele GDDKiA.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon