Koniec tankowania na stacjach S1?

Stacje S1 są znane w naszym powiecie z niskich cen paliwa. Okazuje się, że wkrótce się to zmieni. Mała, lokalna sieć jest właśnie przejmowana przez globalnego giganta.

Stacja benzynowa s1

Do tej pory na sieć S1 składało się 6 stacji benzynowych rozsianych w centralnej i północnej części województwa śląskiego; po jednej w Miasteczku Śląskim, Dąbrowie Górniczej, Tarnowskich Górach i Częstochowie oraz dwie w Bytomiu. Ta lista bardzo się skróciła, ponieważ Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wydał w ubiegłym miesiącu zgodę na sprzedaż czterech obiektów Shellowi.

Brytyjsko-holenderski gigant petrochemiczny w maju złożył wniosek o przejęcie stacji należących do bytomskiej spółki Elbah II w Bytomiu przy ul. Żołnierskiej, Miasteczku Śląskim przy ul. Woźnickiej oraz w Częstochowie przy ul. Głównej. Jak podał serwis Petrolnet w opinii UOKiK planowana koncentracja nie stwarza zagrożeń dla rynków lokalnych, dlatego sierpniowa decyzja organu antymonopolowego ma charakter bezwarunkowy.

Stacja w Miasteczku Śląskim jest już zamknięta. Zdemontowano szyldy S1, zdemontowano dystrybutory i wyniesiono wyposażenie sklepu. Sytuacja wygląda podobnie w Bytomiu. Zapewne niebawem obiekty zostaną dostosowane do standardów wizualnych koncernu Shell.

Shell obecnie posiada w Polsce ponad 400 stacji, co czyni go czwartą największą siecią w Polsce. Niecałe 100 obiektów więcej posiada Lotos, natomiast brytyjskie BP jest właścicielem 576 punktów w naszym kraju. Niekwestionowanym numerem jeden jest państwowy Orlen, który prowadzi aż 1796 stacji na terenie Polski.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon

czytaj więcej:

Tarnowskie Góry. Nowy sprzęt dla OSP

Nowy sprzęt dla tarnogórskich OSP. Co dostali druhowie?

Tarnowskie Góry wydarzenia

Podsumowanie tygodnia 15-21.11. Informacje z Tarnowskich Gór

Prace w ramach odbudowy linii kolejowej nr 182 Tarnowskie Góry - Zawiercie

Utrudnienia drogowe w Miasteczku Śląskim

Miasteczko Śląskie - parking

Miasteczko Śląskie. Zamiast pasów - miejsca parkingowe

Tarnowskie Góry. Śrybne Gwarki 2021

Śrybne Gwarki 2021. Najlepsi tarnogórscy przedsiębiorcy

Tarnowskie Góry, Kurna Chata, zapadlisko

Radna proponuje zmianę w uchwale o zabytkach

Tarnowskie Góry - Bytom utrudnienia drogowe

Duże utrudnienia na drodze do Bytomia