Konsultacje w sprawie wielopoziomowego parkingu w Tarnowskich Górach

Urząd Miasta zaprasza przedsiębiorców oraz instytucje finansowe do wyrażenia swojej opinii w temacie planowanej inwestycji. Chętni mogą zgłaszać się do 28 czerwca.

Konsultacje w sprawie parkingu w Tarnowskich Górach

Od dziś, 21 czerwca, do 28 czerwca przyjmowane są zgłoszenia do udziału w jednym z etapów poprzedzających budowę nowej infrastruktury w centrum miasta. Przypomnijmy, że w Tarnowskich Górach pomiędzy ulicami Sienkiewicza i Sobieskiego może powstać wielokondygnacyjny parking.

- To będzie kolejny krok do uporządkowania parkowania w centrum naszego miasta. Zapraszamy przedsiębiorstwa i instytucje finansowe do udziału w konsultacjach przed ogłoszeniem zamówienia na budowę parkingu wielokondygnacyjnego w modelu PPP (Partnerstwa Publiczno-Prywatnego) - stwierdzają przedstawiciele Urzędu Miasta. - W czasie konsultacji chcemy zebrać opinie i informacje od potencjalnych partnerów prywatnych i instytucji finansowych, jak najbardziej efektywnie sfinansować i zrealizować projekt - tłumaczą.

Podczas tego etapu rozmowy dotyczyć będą:

  • parkingu wielopoziomowego pomiędzy ulicami Jana III Sobieskiego, Henryka Sienkiewicza oraz Strzelecką (zaprojektowanie, finansowanie, budowa, utrzymanie i zarządzanie, w tym pobieranie opłat)
  • systemu miejskich płatnych parkingów w Centrum (organizacja, utrzymanie i zarządzanie, w tym pobieranie opłat), m.in. na terenie byłego zakładu Tarmilo
  • strefy płatnego parkowania w Centrum (zorganizowanie, utrzymanie i zarządzanie, w tym pobieranie opłat)
  • centrum przesiadkowego (utrzymanie w okresie trwałości projektu i zarządzanie, w tym pobieranie opłat, po okresie trwałości projektu)
  • instalacji stacji ładowania samochodów elektrycznych: na nowym parkingu wielopoziomowym, na terenie byłego zakładu Tarmilo i w nowym centrum przesiadkowym

By wziąć udział we wstępnych konsultacjach rynkowych, należy do 28 czerwca przesłać zgłoszenie podpisane przez upoważnioną osobę oraz wypełnioną ankietę na adres bzp@um.tgory.pl. Formularze dostępne są na stronie internetowej Urzędu Miasta Tarnowskie Góry. Konsultacje rynkowe zostaną przeprowadzone pomiędzy 4 i 6 lipca w formie indywidualnych spotkań online.

- Konsultacje takie – zgodnie z prawem – nie dają uczestnikom prawa pierwszeństwa w trakcie postępowania na wyłonienie partnera prywatnego, ani jakichkolwiek innych przywilejów. Uzyskanych od Państwa informacji nie będziemy traktować jako ostatecznego stanowiska Państwa przedsiębiorstwa. Ważne dla nas będą: wstępna ocena i informacje handlowe, które wykorzystamy wyłącznie do przygotowania przedsięwzięcia - dodają urzędnicy miejscy.
Parking Tarnowskie Góry Koncepcja

Może Cię zainteresować:

Jest wstępna koncepcja wielopoziomowego parkingu w Tarnowskich Górach

Autor: Michał Wroński

21/10/2022

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon