Kontraktowe porządki w Radzionkowie. Dwaj czołowi piłkarze odejdą?

Na razie wygląda na to, że tej zimy nie będzie zbyt wielu transferów do Ruchu Radzionków. "Cidry" przede wszystkim skupiają się na tym, aby utrzymać graczy, którzy jesienią byli czołowymi postaciami.

Fot. Youtube/Telewizja RR-TV
Rr

Ruch Radzionków w drugiej połowie 2021 roku prezentował się bardzo dobrze w rozgrywkach ligowych. "Cidry" dość długo walczyły o pozycję lidera z rezerwą Rakowa Częstochowa, ale ostatecznie na przerwę zimową udały się ze stratą pięciu punktów do "dwójki" klubu z Ekstraklasy.

W tym sezonie może być trudno o awans do III ligi, ale strata jeszcze nie jest na tyle duża, aby odpuścić pogoń za Rakowem. Dlatego w klubie wszyscy mocno pracują, aby jak najszybciej zbudować kadrę na nadchodzącą rundę.

W tej chwili duże znaki zapytania są przy dwóch nazwiskach. Na pierwszych zajęciach nie pojawili się Kamil Banaś i Robert Wojsyk. Obaj też kilka dni później nie wystąpili w pierwszym sparingu. Nie można wykluczyć, że zmienią barwy klubowe.

W ostatnich dniach "Cidry" podpisały kontrakty z trzema zawodnikami. Bartłomiej Gwiaździński, Adam Baran i Rafał Otwinowski związali się umowami z Ruchem do zakończenia 30 czerwca 2024 roku.

Radzionkowianie w międzyczasie rozegrali pierwszy sparing. Zmierzyli się z 18-latkami z Górnika Zabrze, którzy na co dzień grają w Centralnej Lidze Juniorów. Drużyna Dziewulskiego zwyciężyła 2:1 po dwóch golach Bartosza Nawrockiego, który strzelił je w pierwszym kwadransie.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon