Korekta rozkładu jazdy pociągów. Koleje Śląskie w trosce o swoich pasażerów

Polskie Koleje Państwowe zmieniły harmonogram odjazdów swoich pociągów. Natomiast śląski przewoźnik wprowadza nowe metody w walce z zarazkami.

Modyfikacje w rozkładzie

Mamy ważną wiadomość dla wszystkich, którzy w najbliższym czasie planują podróż pociągiem. Od poniedziałku, 8 listopada, obowiązuje nowy rozkład jazdy. Zmiany obejmą swoim zasięgiem cały kraj, w tym także bardzo popularne trasy. Dlatego przed wybraniem się w drogę warto zajrzeć na stronę internetową PKP. Modyfikacje pojawią się także w dotychczasowym funkcjonowaniu pociągów Intercity.

- Na kolejowych szlakach kontynuowane są prace modernizacyjne. Korekta pozwala na przejście prac w kolejne etapy np. po zakończeniu prac na jednym torze, rozpoczęcie na sąsiednim - tłumaczy rzecznik prasowy PKP PLK Mirosław Siemieniec. - Dla pasażerów oddawane są nowe perony. Dla dobrych podróży i większych możliwości przewozu towarów, przebudowywane są m.in. trasy Warszawa – Lublin, Warszawa – Białystok, Warszawa – Poznań, Kraków – Zakopane - wymienia.

Koleje Śląskie dezynfekują pojazdy

Warto pamiętać, że do 29 listopada obowiązują znaczne ograniczenia w ilości pasażerów przebywających w pojazdach komunikacji publicznej. Według nowych zasad wynoszą one:

  • 50% liczby miejsc siedzących
  • 30% liczby wszystkich miejsc siedzących i stojących, przy jednoczesnym pozostawieniu w pojeździe co najmniej 50% miejsc siedzących niezajętych

W trosce o bezpieczeństwo swoich klientów Koleje Śląskie wprowadzają nowe metody dezynfekcji. Jest wśród nich między innymi dezynfekcja za pomocą zamgławiacza termicznego. Co to takiego?

- Maszyna została specjalnie zaprojektowana do atomizacji mikro kropelek i wytwarzania z nich tzw. suchej mgły. Efekt jest bardzo podobny do „dymu koncertowego” stosowanego podczas różnych wydarzeń muzyczno-teatralnych - opowiada Tomasz Musioł, rzecznik prasowy Kolei Śląskich. - Aplikacja bezpiecznych oraz nowoczesnych środków chemicznych, służących między innymi do dezynfekcji, dezodoryzacji jest bardzo prosta i skuteczna. Takie nanoszenie preparatów powoduje też możliwie najmniejsze użycie środków chemicznych w porównaniu do innych metod - podkreśla.

Oprócz zamgławiacza, przewoźnik korzysta także z innych środków, by zapewnić pasażerom komfortową i bezpieczną podróż. Mowa o suchej parze czy powłoce tytanowej, którą pokryto często dotykane elementy pojazdu (klamki, uchwyty).

fot. Koleje Śląskie

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon

czytaj więcej:

Film o miedarach

Powstał nowy film z Miedarami w roli głównej....

Zmiany ztm

ZTM zmienia rozkłady jazdy. Nowe harmonogramy...

Pociag do pyrzowic

Pociągiem na lotnisko. Przejazd zajmie tylko 20...

Pandemia autobusy

Zanim wsiądziesz do autobusu, nie zapomnij o...

52

Na lotnisko pociągiem. Rozstrzygnięto przetarg...

Przychodnia kaletanska

Kalety mają nową przychodnię

Krwiodawstwo

Pomóż w walce z covidem - oddaj osocze