Korekta rozkładu jazdy pociągów. Koleje Śląskie w trosce o swoich pasażerów

Polskie Koleje Państwowe zmieniły harmonogram odjazdów swoich pociągów. Natomiast śląski przewoźnik wprowadza nowe metody w walce z zarazkami.

Modyfikacje w rozkładzie

Mamy ważną wiadomość dla wszystkich, którzy w najbliższym czasie planują podróż pociągiem. Od poniedziałku, 8 listopada, obowiązuje nowy rozkład jazdy. Zmiany obejmą swoim zasięgiem cały kraj, w tym także bardzo popularne trasy. Dlatego przed wybraniem się w drogę warto zajrzeć na stronę internetową PKP. Modyfikacje pojawią się także w dotychczasowym funkcjonowaniu pociągów Intercity.

- Na kolejowych szlakach kontynuowane są prace modernizacyjne. Korekta pozwala na przejście prac w kolejne etapy np. po zakończeniu prac na jednym torze, rozpoczęcie na sąsiednim - tłumaczy rzecznik prasowy PKP PLK Mirosław Siemieniec. - Dla pasażerów oddawane są nowe perony. Dla dobrych podróży i większych możliwości przewozu towarów, przebudowywane są m.in. trasy Warszawa – Lublin, Warszawa – Białystok, Warszawa – Poznań, Kraków – Zakopane - wymienia.

Koleje Śląskie dezynfekują pojazdy

Warto pamiętać, że do 29 listopada obowiązują znaczne ograniczenia w ilości pasażerów przebywających w pojazdach komunikacji publicznej. Według nowych zasad wynoszą one:

  • 50% liczby miejsc siedzących
  • 30% liczby wszystkich miejsc siedzących i stojących, przy jednoczesnym pozostawieniu w pojeździe co najmniej 50% miejsc siedzących niezajętych

W trosce o bezpieczeństwo swoich klientów Koleje Śląskie wprowadzają nowe metody dezynfekcji. Jest wśród nich między innymi dezynfekcja za pomocą zamgławiacza termicznego. Co to takiego?

- Maszyna została specjalnie zaprojektowana do atomizacji mikro kropelek i wytwarzania z nich tzw. suchej mgły. Efekt jest bardzo podobny do „dymu koncertowego” stosowanego podczas różnych wydarzeń muzyczno-teatralnych - opowiada Tomasz Musioł, rzecznik prasowy Kolei Śląskich. - Aplikacja bezpiecznych oraz nowoczesnych środków chemicznych, służących między innymi do dezynfekcji, dezodoryzacji jest bardzo prosta i skuteczna. Takie nanoszenie preparatów powoduje też możliwie najmniejsze użycie środków chemicznych w porównaniu do innych metod - podkreśla.

Oprócz zamgławiacza, przewoźnik korzysta także z innych środków, by zapewnić pasażerom komfortową i bezpieczną podróż. Mowa o suchej parze czy powłoce tytanowej, którą pokryto często dotykane elementy pojazdu (klamki, uchwyty).

fot. Koleje Śląskie

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon