Koronawirus w Brynku. Zarażony jest jednym z uczniów technikum

W zeszłym tygodniu dyrekcję Zespołu Szkół Leśnych i Ekologicznych im. Stanisława Morawskiego w Brynku poinformowano, że jeden z uczniów zaraził się koronawirusem. Od razu podjęto zdecydowane działania.

Vv

Uczniowie na kwarantannie

W weekend 12-13 września jeden z uczniów placówki został poddany badaniu na obecność wirusa. Wyniki testu okazały się pozytywne. Rodzice poinformowali o tym fakcie instytucję, do której uczęszczał chłopak. Władze szkoły zdecydował się działać szybko. Sytuację dodatkowo pogarszał fakt, że w jej pobliżu funkcjonuje internat, gdzie przebywa zdecydowana większość uczniów.

Jak poinformował nas dyrektor technikum, po konsultacji z lokalnym sanepidem zdecydowano się na kwarantannę dla klasy, do której należy zarażony. By nie rezygnować z ciągłości nauki, nauczyciele oraz uczniowie ponownie rozpoczęli edukację zdalną. Na szczęście podczas dziesięciu dni oczekiwania na rozwój sytuacji nie wykryto zagrożenia uniemożliwiającego powrót do normalnych warunków. Już jutro uczniowie znów pojawią się na lekcjach w brynkowskiej placówce.

To nie pierwszy i - jak się należy spodziewać - nie ostatni taki przypadek, jaki zostanie wykryty w szkołach, liceach, czy technikach. Wszystkie te sytuacje przypominają, jak ważne jest pamiętanie o podstawowych środkach bezpieczeństwa, ale także odpowiednio szybko podjętych działaniach. Prawidłowo ułożone procedury z pewnością pozwalają na szybszą, a co za tym idzie: skuteczniejszą reakcję na epidemiologiczne kryzysy oraz ich zażegnywanie.

fot. Zespół Szkół Leśnych i Ekologicznych w Brynku

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon

czytaj więcej:

Koronawirus swierklaniec

Koronawirus w Świerklańcu. Urząd Gminy...

Smierc na dworcu

Śmierć na tarnogórskim dworcu. Zmarła 71-letnia...

Glogowski na kwarantannie

Tomasz Głogowski na kwarantannie: wszyscy w...

Czerwona strefa tarnowskie gory1

Ostatni dzień w żółtej strefie. Od jutra nowe...

Kalety pomoc zakupy

Zakupowe pogotowie w Kaletach. Pomagają...

Podsumowanie tygodnia

Podsumowanie tygodnia. Najciekawsze wiadomości,...

A

Szkoły w Miasteczku Śląskim dostaną nowy sprzęt...