Kradł codziennie po jednej kostce granitowej. Nakradł 170 m kw. za ponad 50 tysięcy złotych

Ten złodziej to synonim cierpliwości. Codziennie przez kilkanaście miesięcy kradł z nieczynnego dworca kolejowego w Miedarach (gmina Zbrosławice) po jednej kostce granitowej. Niestety, ta jego męska cnota nie została nagrodzona, a wręcz przeciwnie. Policjanci w końcu doszli do tego, kto obrabował dworzec z kostki.

Sprawca kradzieży (zdjęcie ilustracyjne)

Policjanci z Tarnowskich Gór zostali poinformowani przez administratora nieruchomości należącej do kolei - nieczynnego już dworca kolejowego w Miedarach (gmina Zbrosławice, powiat tarnogórski) o kradzieży kostki granitowej.

Kto ukradł 170 m2 kostki granitowej?

Okazało się, że od początku stycznia 2020 roku, ktoś z terenu byłego dworca kolejowego w Miedarach ukradł blisko 170 metrów kwadratowych tego materiału. Straty, jakie poniosła kolei w wyniku kradzieży, oszacowano na ponad 50 tysięcy złotych.

Sprawą zajęli się tarnogórscy kryminalni, którzy trafili na trop złodzieja i pojechali do jego mieszkania.

Na posesji 65-latka znaleźli skradzioną kostkę granitową. Mężczyzna od razu przyznał się do kradzieży.

Codziennie woził rowerem po jednej kostce

Mieszkaniec powiatu tarnogórskiego kradł kostkę od kilkunastu miesięcy. Codziennie po jednej sztuce przewoził rowerem na swoją posesję, aż uzbierało się tego blisko 170 metrów kwadratowych. Policjanci odzyskali skradzione mienie, które wkrótce zostanie przekazane prawowitemu właścicielowi. Sprawca kradzieży usłyszał zarzut kradzieży i grozi mu za to kara do 5 lat więzienia.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon