Kradł paliwo ze stacji benzynowych. Grozi mu 10 lat więzienia

Policja złapała 30-latka, który ukradł paliwo ze stacji benzynowych na terenie Świerklańca, Miasteczka Śląskiego i innych okolicznych miejscowości.Teraz grozi mu za to kara do 10 lat więzienia.

61 613983 g

Złapany 30-latek kradł paliwo już od grudnia z różnych stacji benzynowych. Okradł między innymi stację w Świerklańcu, gdzie po zatankowaniu samochodu, pospiesznie odjeżdżając, potrącił próbującą go zatrzymać pracownicę stacji. Żeby zatrzymać przestępcę, kryminalni z Radzionkowa przeglądali zapisy z monitoringów stacji na których tankował mężczyzna poruszający się samochodem osobowym marki KIA. Materiałów video było bardzo dużo, ponieważ mężczyzna odwiedzał takie obiekty w Miasteczku Śląskim, Pyrzowicach, Rybniku, Gliwicach i wielu innych miejscowościach. Policja ustaliła, że mężczyzna poruszał się samochodami marki Renault, Honda i Ford. Sprawca przed kradzieżami mocował do samochodu wcześniej skradzione tablice rejestracyjne. Samochód marki KIA zamówiła w wypożyczalni partnerka mężczyzny. W ubiegłym tygodniu policjanci zatrzymali mężczyznę, który podjechał wypożyczoną KIA pod dom kobiety. W trakcie przeszukania znaleziono w aucie plastikowy pojemnik z paliwem, kominiarkę i skradzione z terenu Będzina tablice rejestracyjne.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił sądowi wydać decyzję o zastosowaniu najostrzejszego środka zapobiegawczego i tymczasowo aresztował 30-latka na trzy miesiące. 25-latka z Będzina została natomiast objęta przez prokuratora policyjnym dozorem.

mat. Komenda Powiatowa Policji w Tarnowskich Górach

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon

czytaj więcej:

Tarnowskie Góry Semafor makieta kolejowa

To koniec makiety kolejowej Semafor w Tarnowskich Górach

Projekt Memento Tarnowskie Góry

Memento Tarnowskie Góry z wyróżnieniem Śląskie Lokalnie

Tarnowskie Góry, ulica Gliwicka

Zmiany na drogach w Uroczystość Wszystkich Świętych

Projekt bez tytułu 2021 09 20 T132001 362

Cis Donnersmarcka coraz atrakcyjniejszy

Tarnowskie Góry info

Podsumowanie tygodnia 06.-12.09

Tarnowskie Góry Rybna

Kompostownia w Rybnej. Radny Adrian Wolnik interpeluje

Mobilne Punkty Szczepień przy kościołach

Szczepienia przeciwko COVID-19 przy kościołach