Kradł paliwo ze stacji benzynowych. Grozi mu 10 lat więzienia

Policja złapała 30-latka, który ukradł paliwo ze stacji benzynowych na terenie Świerklańca, Miasteczka Śląskiego i innych okolicznych miejscowości.Teraz grozi mu za to kara do 10 lat więzienia.

61 613983 g

Złapany 30-latek kradł paliwo już od grudnia z różnych stacji benzynowych. Okradł między innymi stację w Świerklańcu, gdzie po zatankowaniu samochodu, pospiesznie odjeżdżając, potrącił próbującą go zatrzymać pracownicę stacji. Żeby zatrzymać przestępcę, kryminalni z Radzionkowa przeglądali zapisy z monitoringów stacji na których tankował mężczyzna poruszający się samochodem osobowym marki KIA. Materiałów video było bardzo dużo, ponieważ mężczyzna odwiedzał takie obiekty w Miasteczku Śląskim, Pyrzowicach, Rybniku, Gliwicach i wielu innych miejscowościach. Policja ustaliła, że mężczyzna poruszał się samochodami marki Renault, Honda i Ford. Sprawca przed kradzieżami mocował do samochodu wcześniej skradzione tablice rejestracyjne. Samochód marki KIA zamówiła w wypożyczalni partnerka mężczyzny. W ubiegłym tygodniu policjanci zatrzymali mężczyznę, który podjechał wypożyczoną KIA pod dom kobiety. W trakcie przeszukania znaleziono w aucie plastikowy pojemnik z paliwem, kominiarkę i skradzione z terenu Będzina tablice rejestracyjne.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił sądowi wydać decyzję o zastosowaniu najostrzejszego środka zapobiegawczego i tymczasowo aresztował 30-latka na trzy miesiące. 25-latka z Będzina została natomiast objęta przez prokuratora policyjnym dozorem.

mat. Komenda Powiatowa Policji w Tarnowskich Górach

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon

czytaj więcej:

Tarnowskie Góry trasy rowerowe

Tarnowskie Góry łączą siły z Toruniem w temacie rowerowym

Semafor makieta kolejowa w Tarnowskich Górach

Makieta kolejowa Semafor może pozostać w naszym mieście

Tarnowskie Góry info

Co ma się zmienić w Tarnowskich Górach? Urząd Miasta pyta

Tarnowskie Góry rynek

Czego chcą mieszkańcy Tarnowskich Gór? - wyniki ankiety

Powiat tarnogórski - nowe i odnowione przejścia dla pieszych

Powiat odnowił przejścia dla pieszych. Trudno je przeoczyć

Zbroslawice pijany kierowca

Slalomem przez Zbrosławice. Pijany kierowca zatrzymany

Ulica Powstańców Śląskich już otwarta!

Ulica Powstańców Śląskich otwarta dla ruchu drogowego