Krzysztof Wielicki w Tarnogórskim Centrum Kultury

W czwartek, 25 maja o godz. 17:00 gościem Pawła Kobylińskiego oraz Arkadiusza Czecha będzie Krzysztof Wielicki, wybitny wspinacz, taternik, alpinista i himalaista, który jako piąty człowiek na Ziemi zdobył Koronę Himalajów i Karakorum. Wstęp na spotkanie w Tarnogórskim Centrum Kultury jest wolny.

Kobylinski

Krzysztof Wielcki zasłynął swoimi sukcesami we wspinaczce wysokogórskiej nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. Zamiłowanie do gór odkrył w młodości jako harcerz, a z czasem wspinaczka okazała się dla niego pasją na całe życie.

Sukcesy Wielickiego można by długo wymieniać. Wszedł na trzy spośród czterech najwyższych szczytów świata. W 1980 roku był członkiem wyprawy na Mount Everest, która jako pierwsza zdobyła ośmiotysięcznik zimą, jest również pierwszym zimowym zdobywcą Kanczendzongi i Lhotse. Podczas samotnych wypraw zdobył Broad Peek, Gaszerbrum II i Nanga Parbat. Wielokrotnie uczestniczył w wyprawach na K2.

Wielicki wciąż pozostaje aktywny. W 2018 koordynował słynną akcję ratunkową na Nanga Parbat, w której uratowano Francuzkę Elisabeth Revol. W roku 2019 otrzymał Złoty Czekan za całokształt osiągnięć górskich. Jest członkiem The Explorers Club, klubu zorientowanego na promocję i zgłębianie tematu eksploracji.

W czwartek, 25 maja Krzysztof Wielicki odwiedzi Tarnowskie Góry. Spotkanie rozpocznie się o godz. 17, poprowadzi je Paweł Kobyliński w Tarnogórskim Centrum Kultury. Bezpłatne wejściówki są do odebrania w kasie TCK.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon