Krzysztof Wielicki w Tarnogórskim Centrum Kultury

W czwartek, 25 maja o godz. 17:00 gościem Pawła Kobylińskiego oraz Arkadiusza Czecha będzie Krzysztof Wielicki, wybitny wspinacz, taternik, alpinista i himalaista, który jako piąty człowiek na Ziemi zdobył Koronę Himalajów i Karakorum. Wstęp na spotkanie w Tarnogórskim Centrum Kultury jest wolny.

Kobylinski

Krzysztof Wielcki zasłynął swoimi sukcesami we wspinaczce wysokogórskiej nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. Zamiłowanie do gór odkrył w młodości jako harcerz, a z czasem wspinaczka okazała się dla niego pasją na całe życie.

Sukcesy Wielickiego można by długo wymieniać. Wszedł na trzy spośród czterech najwyższych szczytów świata. W 1980 roku był członkiem wyprawy na Mount Everest, która jako pierwsza zdobyła ośmiotysięcznik zimą, jest również pierwszym zimowym zdobywcą Kanczendzongi i Lhotse. Podczas samotnych wypraw zdobył Broad Peek, Gaszerbrum II i Nanga Parbat. Wielokrotnie uczestniczył w wyprawach na K2.

Wielicki wciąż pozostaje aktywny. W 2018 koordynował słynną akcję ratunkową na Nanga Parbat, w której uratowano Francuzkę Elisabeth Revol. W roku 2019 otrzymał Złoty Czekan za całokształt osiągnięć górskich. Jest członkiem The Explorers Club, klubu zorientowanego na promocję i zgłębianie tematu eksploracji.

W czwartek, 25 maja Krzysztof Wielicki odwiedzi Tarnowskie Góry. Spotkanie rozpocznie się o godz. 17, poprowadzi je Paweł Kobyliński w Tarnogórskim Centrum Kultury. Bezpłatne wejściówki są do odebrania w kasie TCK.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon

czytaj więcej:

Krzysztof Wielicki gościem Pawła Kobylińskiego

Krzysztof Wielicki gościem Pawła Kobylińskiego

III Festiwal Restauracji Śląskich zacznie się już 27 maja

III Festiwal Restauracji Śląskich zacznie się już 27 maja!

Inwestycje mieszkaniowe slask

Topowe inwestycje mieszkaniowe na Śląsku

Kobylinski jpg

Wszyscy płacimy za błędy PiS

Gdzie przechować rzeczy po zalaniu mieszkania?

Gdzie przechować rzeczy po zalaniu mieszkania?

Polski sernik w czołówce światowych rankingów!

Polski sernik w czołówce światowych rankingów!

Smacznie i zdrowo pod Twoje drzwi. Najlepsze diety pudełkowe. Sprawdź te oferty

Smacznie i zdrowo pod Twoje drzwi. Najlepsze diety pudełkowe