Krzysztof Witkowski podjął się nie lada wyzwania. Wyruszył do Rzymu na hulajnodze. W szczytnym celu

Krzysztof Witkowski, założyciel dokumentprojektu.pl wyruszył z tarnogórskiego rynku do Rzymu na hulajnodze elektrycznej. Do stolicy Włoch dotrze za miesiąc, a wpłacone datki przeznaczy na działalność szkoły fotografii dla młodzieży w Tąpkowicach.

FB Krzysztof Witkowski
Witkowski Krzysztof wyruszył na hulajnodze do Rzymu

Krzysztof Witkowski zmierza do Rzymu na hulajnodze elektrycznej

W poniedziałek, 17 lipca Krzysztof Witkowski "Wit" wyruszył na hulajnodze elektrycznej do stolicy Włoch. Podróż liczy ponad 1900 kilometrów. Założyciel dokumentprojektu.pl zamierza dotrzeć do Rzymu za miesiąc. Do Tarnowskich Gór wróci we wrześniu, jednak już nie na hulajnodze.

- Podróż odbędzie się pod hasłem "Dokument projektu w drodze do renesansu". Mam nadzieję, że po drodze uda się znaleźć jakieś źródło prądu i naładować hulajnogę. W trakcie podróży będę szukał także źródła inspiracji, ładnych kadrów, pięknych filmów w Słowacji, Węgrzech, Chorwacji i Rzymie - mówił przed rozpoczęciem wycieczki Witkowski.

Witkowski chce pokonywać około 50 kilometrów codziennie. Jak przyznaje, nie planuje w Rzymie obejrzeć żadnych konkretnych zabytków, chce dotykać renesansu w jednej z jego stolic, sycić się nim i przynajmniej część atmosfery odrodzenia przywieźć ze sobą do Polski.

W czasie jego podróży będą powstawać filmy oraz fotografie przedstawiające jej przebieg. Materiały będą publikowane w mediach społecznościowych. Efektem będzie wystawa, którą zobaczymy w czasie tegorocznych Gwarków.

Podróż nie odbywa się w celach rekreacyjnych. Założyciel dokumentprojektu.pl przeznaczy wpłacone datki przede wszystkim na działalność szkoły fotografii dla młodzieży w Tąpkowicach, w której używa się materiałów światłoczułych oraz uruchomienie nowej - najmłodszej grupy młodzieży, która zasili dokumentprojektu.pl.

Wypożyczalnia kajaków w Kaletach

Może Cię zainteresować:

Długi weekend w Kaletach i Żyłce. Wiecie, że w Zielonej wypożyczycie kajaki i deski SUP?

Autor: Urszula Gołkowska

07/06/2023

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon