Kulinarne nowości w Tarnowskich Górach. Poznajcie Restaurację Pod Białym Orłem, Attraversiamo i Fest Pastę

W naszym mieście pojawił się kolejny lokal. Specjalizuje się w makaronach, a po sobotnim otwarciu, 14 marca, zaprasza gości na włosko-śląskie smaki. Co więcej, dwie inne miejscówki zmieniły szyldy i wprowadziły nowości do swoich kart.

Restauracja Pod Białym Orłem i Attraversiamo

Pierwszy z lokali to dawna Kropka w Bobrownikach Śląskich. Restauracja przy ul. Korola 28 postanowiła ożywić wizerunek i menu.

Zmiany, zmiany, zmiany... Za oknem piękna pogoda, a u nas zawiało prawdziwie wiosennym odświeżeniem! Z radością informujemy, że znana Państwu od wielu lat Restauracja Kropka zmienia się dla Was w Restaurację Pod Białym Orłem.
Tworzymy miejsce wyjątkowe na mapie Tarnowskich Gór - przestrzeń, w której tradycja łączy się z historią i niepowtarzalną duszą. To nowy etap, któremu towarzyszy całkowicie odświeżone menu i pyszne, starannie dopracowane dania - zapowiadają właściciele. - Będzie nam niezmiernie miło gościć Państwa w naszych progach i zaprezentować efekty naszych zmian. Widzimy się na miejscu! - dodają.

Zmianę przeszło też Sapori Divini. Lokal przy tarnogórskim Rynku zwie się teraz Attraversiamo.

Nowa nazwa oznacza "przejście na drugą stronę" - symbol zmiany, nowych pomysłów i kolejnego etapu naszej kulinarnej podróży. Inspiracją jest również film "Jedz, módl się, kochaj" z Julią Roberts, w którym słowo to oznacza odwagę, radość życia i gotowość na nowe doświadczenia. Zmienia się nazwa, ale to co najważniejsze pozostaje bez zmian - nasza pasja do włoskiej kuchni, jakości i spotkań przy wspólnym stole. Chcemy nadal zabierać Was w podróż przez smaki Włoch, rozwijając nasze menu i tworząc jeszcze więcej wyjątkowych chwil przy dobrym jedzeniu - zapewniają restauratorzy.

Z okazji zbliżających się świąt wprowadzili nowość do karty. W menu pojawiła się pizza wielkanocna z białą kiełbasą, jajkiem, szczypiorkiem i delikatnym sosem chrzanowym.

Fest Pasta w Tarnowskich Górach

To z kolei miejsce otwarło swoje drzwi przed gośćmi w poprzednią sobotę, 14 marca. Znajduje się przy ul. Ratuszowej 14 w centrum. Wcześniej mieścił się tam indyjski lokal Korma. Obecnie we wnętrzu można spróbować włoskich smaków w śląskim wydaniu.

W menu znajdziemy zarówno znane połączenia, takie jak ragu alla bolognese czy carbonara, wybór serowych sosów na śmietanie, a także różne rodzaje zielonego pesto. Na gości czekają również autorskie kompozycje: biała italia z nutą pomidora z kurczakiem, maślany klasyk z parmigiano czy lasagne al ragu. Lokal jest otwarty od wtorku do niedzieli od godziny 12:00 do 20:00.

Tarnowskie gory lodoovka otwarcie

Może Cię zainteresować:

Kolejne dwie lodziarnie w Tarnowskich Górach otwierają się na sezon wiosenny. Gdzie można będzie zajrzeć?

Autor: Urszula Ważna

05/03/2026

Restauracja Wiśniowy Sad w Tarnowskich Górach

Może Cię zainteresować:

W Tarnowskich Górach kolejny raz otwiera się znana restauracja. Wiśniowy Sad znów powrócił!

Autor: Urszula Ważna

23/02/2026

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon
Reklama