header newses

Kultura

ANNUM Festival 2020. Ostatni koncert tej edycji

Annum Festival 1.jpeg

Przed nami ostatnie z cyklu trzech spotkań z muzyką dawną. Już w najbliższą niedzielę czeka nas koncert, podczas którego wysłuchamy utworów wielkiego kompozytora - Ludwiga van Beethovena.

Das Lied, czyli piosenka 

Organizatorzy Annum Festival zapraszają na trzeci koncert muzyki klasycznej. Tym razem wspominać będziemy wybitnego kompozytora, który w historii muzyki zapisał się przede wszystkim jak autor "Ody do radości" czy "Dla Elizy". Mowa oczywiście o Ludwigu van Beethovenie.

Ta wielka postać wytyczyła kierunek rozwoju muzyki na cały XIX wiek i choć oczywiście najbardziej znany jest jako twórca swych 9 symfonii, to równie przełomowe i jakże odkrywcze były jego osiągnięcia w dziedzinie kameralistyki - opowiadają koordynatorzy festiwalu. - Dziś łączymy się ze społecznością kultury na całym świecie obchodzącą w tym roku 250 rocznicę urodzin Ludwiga van Beethovena - ostatniego z klasyków wiedeńskich, wielkiego kompozytora okresu klasycyzmu i prekursora romantyzmu w muzyce - dodają. 

Wydarzenie odbędzie się 6 grudnia o godzinie 20:00. Ze względu na obecne obostrzenia, w koncercie można uczestniczyć wyłącznie w formie online poprzez transmisję na kanale 

Mimo tych mocno ograniczających twórców warunków warto doświadczyć spotkanie ze sztuką w ten niecodzienny, ale również ciekawy sposób. W niedzielny wieczór przed słuchaczami wstąpią Dawid Biwo (bas) oraz Katarzyna Drogosz (pianoforte). 

Annum Festival to cykl koncertów tradycyjnie odbywających się w naszym mieści już od kilku lat. Wydarzenia nawiązują do starej tradycji muzyki nie tylko poprzez swoją tematykę czy wybierane utwory, ale także pod względem samego ich odtwarzania. Artyści starają się, by było ono jak najbardziej zbliżone do historycznych praktyk. W unikatowym projekcie mogliśmy uczestniczyć nie tylko w Tarnowskich Górach, ale także w Chorzowie. Miejmy nadzieję, że za rok spotkamy się na festiwalu już w formie stacjonarnej. 

Annum Festival

fot. Annum Festival

Search