Kultura

Kinga Wiśniewska ze Świerklańca została laureatką Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Niemieckiego

Kinga Wisniweska

Kolejny duży sukces gminy Świerklaniec. Tym razem na podium stanęła jej mieszkanka - Kinga Wiśniewska. 

Trzecie miejsce w Polsce 

Niedawno informowaliśmy o osiągnięciu Bruna Mostowego. Licealista z Nowego Chechła wygrał Olimpiadę Literatury i Języka Polskiego. Więcej informacji na ten temat TUTAJ. Dziś Urząd Gminy powiadomił o kolejnym powodzie do dumy. 

- Kinga Wiśniewska ze Świerklańca zajęła trzecie miejsce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Języka Niemieckiego. Uczennica I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Smolenia w Bytomiu zapewniła sobie tym zdaną z maksymalną ilością punktów maturę z języka niemieckiego - opowiadają urzędnicy.

Jak przyznaje sama laureatka, w jej domu zawsze obecna była znajomość języków obcych. Mama licealistki uczy angielskiego i hiszpańskiego. Kinga miała też okazję, by bardzo dobrze poznać język niemiecki - przez sześć lat mieszkała za zachodnią granicą. Później rodzina Wiśniewskich wróciła do Polski.

Wtedy wzięłam udział w konkursie z języka niemieckiego i zajęłam pierwsze miejsce w województwie małopolskim - wspomina Kinga. - W ogólnopolskiej Olimpiadzie Języka Niemieckiego dwa razy dostałam się do finału. To już był dla mnie sukces, ale do końca mnie nie satysfakcjonował. Wtedy postanowiłam, że przygotuję się do Olimpiady jeszcze lepiej. W 2020 roku konkurs został odwołany, ale w tym roku zdobyłam w nim trzecie miejsce, co dało mi to, o co najbardziej walczyłam, czyli indeks na uczelnię – dodaje.

Chociaż języki obce są wielką pasją mieszkanki Świerklańca, swoją przyszłość związała ze studiami prawniczymi na Uniwersytecie Jagiellońskim. Laureatce gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

fot. UG Świerklaniec 

Search