Kultura

Koncerty Organowe w Konwikcie 2021. Znamy już repertuar

Koncerty Muzyki Organowej W Konwikcie

Po roku przerwy cykl koncertów muzyki klasycznej powraca. Jakich wykonawców usłyszymy tym razem?

Koncerty Organowe w Tarnowskich Górach 

- Szanowni Państwo, mam przyjemność zaprosić na XI edycję Koncertów Organowych w Konwikcie - zachęca Arkadiusz Czech. - Koncerty w roku 2020 niestety nie odbyły się. Nie chcemy jednak poddawać się całkowicie epidemii. Postanowiliśmy przenieść tegoroczną edycję Koncertów do Internetu. Przez kolejne 4 miesiące, w każdą pierwszą niedzielę opublikujemy koncert zarejestrowany na organach w kościele Matki Boskiej Królowej Pokoju przez innego wykonawcę - dodaje burmistrz.

Pierwsze wydarzenie odbędzie się już w najbliższą niedzielę. Cały harmonogram tegorocznej edycji wygląda następująco:

  • 2 maj, godzina 19:00
  • 6 czerwiec, godzina 19:00
  • 4 lipiec, godzina 19:00
  • 1 sierpień, godzina 19:00

Wszystkie koncerty odbędą się w kościele pw. Matki Boskiej Królowej Pokoju (ul. Powstańców Śląskich 2) i będą transmitowane przez Urząd Miasta. Dla tarnogórzan i wszystkich miłośników muzyki klasycznej zagrają artyści: Daniel Strządała, Tomasz SoczekHanna Dys oraz Andrzej Malitowski. W pierwsze niedziele czterech miesięcy będziemy mogli usłyszeć utwory Bacha, Dubois czy Bruhnsa. 

Wierzę, że podobnie jak w latach poprzednich, choć trochę inaczej, z radością wsłuchacie się Państwo w piękno brzmienia organów tarnogórskiego Konwiktu, a muzyka przysporzy nam wszystkim wielu miłych wrażeń - zaprasza burmistrz Czech. 

fot. Koncerty Organowe w Konwikcie 

Search