header newses

Kultura

Książka tarnogórzanki podbija księgarnie. Gdzie kupimy Pstrągi?

Pstragi Agnieszka Miklis

Pochodząca z Tarnowskich Gór Agnieszka Miklis wydała niedawno nową książkę. "Pstrągi" pojawiły się już w księgarniach.

Powieść ze Srebrnym Miastem w tle

Wygląda na to, że niebawem będziemy musieli na naszej stronie stworzyć rubrykę "Tarnogórzanie książki piszą". Oto kolejna tarnogórzanka, która wydała właśnie książkę. Przedstawiamy Agnieszkę Miklis - poinformował niedawno Urząd Miasta. 

Coraz więcej tarnogórzan sięga po pióro, choć w dzisiejszych czasach należałoby raczej powiedzieć - po laptop i próbuje swoich sił w pisarstwie. Wśród nich znajdziemy między innymi wspomnianą Agnieszkę Miklis. Do księgarni trafiła właśnie jej najnowsza powieść "Pstrągi". Mimo, że akcja książki dzieje się w kilku lokalizacjach, znajdziemy w niej także wątki związane z naszym miastem. Czytelnicy znający już poprzedni thriller autorki: "Wściekłą skórę" wiedzą już, że czeka ich spotkanie z wciągającą fabułą, nietypowymi bohaterami i tajemnicami sprawiającymi, że trudno oderwać się od lektury.

Agnieszka Miklis stworzyła historię niezwykłą. Nieoczywistą. Zaskakującą. Z klimatem, który zdecydowanie Was owionie, spęta, otuli - opowiada Anna Jeziorska. - To zupełnie coś innego, niż do tej pory czytałam - zadziwiająca mieszanka kryminału i fantastyki, zadziwiająca, ale niezwykle pociągająca. A przede wszystkim znakomicie napisana i skonstruowana opowieść. I nie mam wątpliwości, że tak jak ja jeszcze na długo zostaniecie pod jej wrażeniem - dodaje recenzentka. 

Książka pojawiła się już w księgarniach, również tych tarnogórskich. Oczywiście powieść dostępna jest także w sklepach internetowych. 

fot. Agnieszka Miklis

Search