Kultura

Mikołaj w Tarnowskich Górach. TCK zaprasza na spotkanie

Previous Next

Tarnogórskie Centrum Kultury zaprasza wszystkie dzieci wraz z rodzicami na dwa mikołajkowe wydarzenia. Już w ten weekend spotkamy się z wyjątkowymi gośćmi i obejrzymy pokaz iluzji.

„Pingwiny z Zimowej Krainy”

Jak wszyscy wiemy, świętego Mikołaja wspominamy 6 grudnia. Czy można spotkać się z nim wcześniej? TCK zapewnia, że tak i zaprasza wszystkich chętnych na interaktywny program, podczas którego mali widzowie będą mieli okazję zobaczyć nie tylko samego Mikołaja, ale także jego zimowych pomocników. W wydarzeniu weźmiemy udział poprzez kanał YouTube. Transmisja rozpocznie się już jutro o godzinie 17:00. 

Organizatorzy mają jeszcze jedną niespodziankę dla małych tarnogórzan. Każde dziecko, które chciałoby zadać Mikołajowi jakieś pytanie, może to zrobić jeszcze dzisiaj. Wystarczy, że poprosi o pomoc rodzica i wspólnie z nim wyśle je w formie facebookowej wiadomości do organizatorów. 

Czy Mikołaj poradzi sobie z nieuporządkowanymi Pingwinami? Czy dzieci dostaną na czas swoje prezenty? Te mikołajowe tajemnice odkryje zabawny, interaktywny program dla dzieci, podczas którego najmłodsi nauczą się pingwinowego przywitania, i pomogą zapamiętać Pingwinom listę prezentów. Muzyczny program dla dzieci pełen dowcipów, piosenek i wspólnej zabawy, który rozbawi najmłodszych i na długo pozostanie w ich pamięci - zaprasza TCK.

Trochę świątecznej magii

5 grudnia odbędzie się jeszcze jedno ciekawe wydarzenie. Na tarnogórskiej scenie wystąpi doświadczony iluzjonista Konrad Mościński. Jego występ także można będzie zobaczyć na kanale Tarnogórskiego Centrum Kultury. Program rozpocznie się o godzinie 17:00. Jakie sztuczki zaprezentuje nam prowadzący? Organizatorzy uchylają rąbka tajemnicy:

Z okazji zbliżających się wielkimi krokami Mikołajek nasz gość przedstawi takie triki jak: przenikanie ręki przez szybę, łączące się pierścienie, pojawienie się śniegu i wiele, wiele innych. Ale to nie wszystko! Razem z prowadzącymi wydarzenie elfami spróbujemy nawiązać połączenie z domkiem Mikołaja na dalekiej Północy - zapowiadają. 

Wstęp na obydwa zaplanowane wydarzenia jest bezpłatny.

fot. TCK

Search