header newses

Kultura

Mona Lisa w Miasteczku Śląskim. Uczniowie ożywili obrazy wielkich mistrzów [GALERIA]

Previous Next

Klasa 3a ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Miasteczku Śląskim zakończyła projekt "Z kulturą mi do twarzy". Poznajcie malarsko-fotograficzny efekt końcowy ich prac.

Obrazy jak żywe

Jeżeli Rubens był z Bytomia, to Leonardo, Munch i Magritte - z Miasteczka Śląskiego. Udowodnili to sami uczniowie, wcielając się w bohaterów najsłynniejszych obrazów świata. W bardzo plastyczny sposób odtworzyli i "ożywili" renesansowe, ekspresjonistyczne, czy współczesne płótna. Trzeba przyznać, że pomysłowość małych artystów robi wrażenie.

Zaprezentowane prace to finał ogólnopolskiego projektu "Z kulturą mi do twarzy". Udział w nim wzięło wiele szkół na terenie całej Polski. Celem akcji było miedzy innymi: 

  • promowanie kultury wysokiej, wrażliwości na piękno
  • rozwijanie poczucia estetyki poprzez kontakt ze sztuką
  • współpraca z placówkami kulturalnymi i środowiskiem lokalnym
  • wychowanie w duchu wartości, takich jak: dobro, piękno, altruizm, patriotyzm
  • kształtowanie empatii i szacunku wobec osób starszych i niepełnosprawnych

- Za roczną pracę każdy zaangażowany uczeń klasy 3a otrzymał dyplom, a M. Paczyna otrzymała certyfikat za pełnienie funkcji koordynatora projektu. Wspólny wysiłek wychowawczyni oraz uczniów uhonorowano certyfikatem dla szkoły - opowiadają przedstawiciele placówki.

Uczestnikom projektu oraz ich opiekunom i rodzicom gratulujemy kreatywności. Z niecierpliwością czekamy na kolejne dzieła. 

fot. Szkoła Podstawowa nr 1

Search