Kultura

Plebiscyt Żywe Srebro 2020. Kto pojawił się na liście laureatów?

Festiwal Zywe Srebro1

Grupa Żywe Srebro Festiwal postanowiła zorganizować wyjątkowy, tarnogórski plebiscyt, który ma na celu wyróżnienie i uhonorowanie organizacji, przedsiębiorstw i instytucji działających w naszym mieście.

Tarnogórski Plebiscyt 

2020 rok był dla nas wszystkich wymagającym czasem pełnym trudnym doświadczeń. Jeśli jednak spojrzeć na minione dwanaście miesięcy z innej perspektywy, może się okazać, że właśnie warunki społecznej kwarantanny wzmocniły naszą siłę woli i kreatywność. Powstało wiele akcji oraz inicjatyw uławiających w miarę normalne funkcjonowanie w zupełnie nienormalnych warunkach. Miały one miejsce także w naszym mieście. O części z nich dobrze wiemy, o innych być może nie słyszeliśmy. Członkowie grupy Żywe Srebro Festiwal postanowili odznaczyć osoby związane z Tarnowskimi Górami, których praca - zdaniem szanownego jury - warta jest dostrzeżenia. 

- Nagrody planujemy przyznawać do 23 stycznia, dlatego też w tym czasie szczególnie zachęcamy do obserwowania naszych mediów społecznościowych. Nasze posty pojawiają się z samego rana, a mówią, że bywamy nawet zabawni, dlatego też zachęcamy do wprawiania się w dobry nastrój już od początku dnia! - zaprasza współorganizatorka przedsięwzięcia Marta Kot. 

Laureaci otrzymają symboliczną nagrodę w postaci kawałka pirytu, który zostanie im wręczony przez wybraną delegację. Znamy już pięciu wyróżnionych. Są nimi:

  • "Nagroda za osiągnięcia sportowe": spacery tarnogórzan
  • "Nagroda za działalność w trakcie końca świata": Bookszpan Tarnowskie Góry
  • "Nagroda za najszybszy tarnogórski debiut": HulajnogiTg
  • "Nagroda za robienie sztuce dobrze": Muzeum w Tarnowskich Górach
  • "Nagroda za bycie najlepszą galerią sztuki, nie będąc galerią sztuki": Stara Stajnia u Wojtachy

Sylwester i Nowy Rok za nami, natomiast jako Żywe Srebro, zdecydowanie chcemy wycisnąć z minionego roku najwięcej dobrego, jak się da -mówi Marcin Kuźbik, jeden z pomysłodawców przedsięwzięcia. - Stąd też decyzja o powstaniu plebiscytu - udało nam się umilić przestrzeń miejską w sierpniu, teraz próbujemy tę pozytywną energię rozprzestrzeniać w inny sposób, na innych płaszczyznach. Wszystko z przymrużeniem oka i dozą humoru, bo właśnie przede wszystkim o to nam chodzi - dodaje.

Chociaż Żywe Srebro działa w naszym mieście od niedawna, przez kilka miesięcy grupa zdążyła już zdobyć sympatię tarnogórzan. We wrześniu zorganizowała weekendowy festiwal pełen muzycznych i literackich atrakcji. Natomiast w grudniu mogliśmy wziąć udział kolejnej, tym razem świątecznej inicjatywie pod nazwą Srebrny Bazar. Z niecierpliwością czekamy na następne wydarzenia. 

fot. Żywe Srebro Festiwal

Search