header newses

Kultura

Wystawa Dokumentu Projektu już na tarnogórskim rynku!

Wystawaa.com

Na tarnogórskim rynku Dokument Projektu wystawił swoje najlepsze zdjęcia, które podsumowują 12 lat pracy grupy fotograficznej. Dokumentaliści swoją wystawą chcą także zachęcić mieszkańców naszego miasta do podzielenia się swoimi fotograficznymi archiwami. Wystawę można podziwiać do 12 stycznia. 

Dokument Projektu jest grupą pasjonatów fotografii, którzy co roku tworzą obszerną dokumentację wszystkich wydarzeń podczas obchodów trzydniowego święta naszego miasta w celach archiwizacyjnych. Do 12 stycznia będzie można podziwiać najlepsze fotografie z Gwarków. Na tarnogórskim rynku pojawiła się obszerna wystawa fotograficzna, która podsumowuje 12 lat pracy dokumentalistów. 

- Na 24 planszach można znaleźć główne punkty, które fotografujemy w czasie Gwarków - wyjaśnia Wiktoria Kot, organizatorka wystawy. - Jest ich naprawdę wiele, a jeszcze więcej plików na naszych dyskach. Działamy też edukacyjnie - każdy kto ma chęć fotografowania i przekazywania swoich fotografii niezależnie od wieku, może współtworzyć z nami Dokument Projektu. W myśl otwartości naszej grupy chcemy zarazić mieszkańców Tarnowskich Gór i okolic swoją działalnością - dodaje. 

W tym roku Dokument Projektu ruszył z akcją #zbieramyarchiwa, która ma zachęcić mieszkańców do dzielenia się swoimi fotografiami zarówno Tarnowskich Gór, jak i samego święta miasta - Gwarków. Dokumentaliści zeskanują je i wykorzystają do wystaw, memów, a przede wszystkim zadbają o ich przetrwanie.

- Każdy z mieszkańców z pewnością posiada albumy rodzinne - być może kryją się w nich wartościowe archiwalne fotografie, które mogliby nam udostępnić. Ten przekaz cyfrowy trafi do określonej grupy ludzi. Dlatego też prosimy mieszkańców naszego miasta o pomoc w dotarciu do grupy, która nie korzysta z internetu -  można usiąść ze swoimi rodzicami, dziadkami, babciami w czasie świąt, być może każdy odkryje coś wartościowego zarówno dla siebie jak i dla innych - mówi Wiktoria Kot. 


Search