Kwarantannę chciała spędzić pod palmami. Zatrzymała ją Straż Graniczna

Pyrzowice lotnisko

Objęta kwarantanną kobieta zamierzała polecieć do Egiptu. Straż Graniczna oraz kapitan samolotu skutecznie pokrzyżowali jej plany.

Kwarantanna czy wakacje?

Niektórzy buntują się przeciwko konieczności pozostawania w domu, kiedy ich test na covid pokaże wynik dodatni. Zbyt często słyszy się niestety, że taka osoba wychodzi na spacer lub do pobliskiego sklepu. Zachowania takie - choć zdecydowanie niewłaściwe - nie są jednak aż tak bezczelne jak... zagraniczna podróż.

W sobotę, 3 kwietnia 36-letnia kobieta zamierzała udać się lotem czarterowym do kurortu Marsa Alam nad Morzem Czerwonym. W trakcie kontroli na pyrzowickim lotnisku okazało się jednak, że od 1 do 10 kwietnia pasażerka objęta jest kwarantanną. Kapitan nie zezwolił jej na wejście na pokład samolotu. O całej sytuacji powiadomiono Państwową Inspekcję Sanitarną. To jeszcze nie koniec problemów. Kobieta odmówiła przyjęcia mandatu, wobec czego sporządzono wniosek do sądu o jej ukaranie.

Straż Graniczna przypomina, że osoby objęte izolacją w warunkach domowych lub kwarantanną mają obowiązek przebywania pod wskazanym adresem oraz stosowania się do zaleceń służb sanitarnych - apelują mundurowi. 

Pociągiem na lotnisko. Prace już ruszyły

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon

czytaj więcej: