Lampa stojąca – jak ją zaaranżować w modnym przedpokoju urban jungle?

Styl urban jungle to ostatnimi czasy bardzo chętnie wykorzystywany wnętrzarski trend. Jego cechą charakterystyczną jest integracja elementów miejskiej estetyki z naturą, a zwłaszcza z zielenią. W aranżacji urban jungle kluczowe znaczenie mają rośliny, które są nie tylko ozdobą, ale także źródłem pozytywnej energii wpływającym na poprawę jakości powietrza w pomieszczeniu. W projektach nawiązujących do tego nurtu perfekcyjnie sprawdzi się lampa stojąca. Oto kilka pomysłów na wykorzystanie jej w przedpokoju.

Lampa stojąca – jak ją zaaranżować w modnym przedpokoju urban jungle?

Charakterystyka urban jungle

Styl urban jungle ubóstwia rośliny, ale często można go też poznać po połączeniach surowych i naturalnych materiałów (takich jak drewno, rattan czy wiklina) z elementami nawiązującymi do miejskiej estetyki, takimi jak metal, beton czy cegła.

Kolorystyka urban jungle to przede wszystkim odcienie zieleni, beżu i brązu, a także szarości i grafitu. Co niezwykle ważne – styl urban jungle pozostawia wiele miejsca na nowe rozwiązania i daje szerokie pole do eksperymentowania z różnymi zestawieniami. Często w aranżacjach wykorzystuje się nieoczywiste rozwiązania, takie jak stojaki na rośliny wykonane z rur lub wieszaki zrobione z naturalnych materiałów, które przyciągają uwagę i dodają projektom oryginalności.

W przedpokoju, w którym zwykle nie ma zbyt wiele miejsca na liczne meble i dekoracje, warto postawić na efektowne i wyraziste elementy. Stojąca lampa retro w kolorze starego złota postawiona w pobliżu kwietnika z zielonymi, naturalnymi roślinami z pewnością będzie strzałem w dziesiątkę!

Z czym zestawić stojącą lampę w przedpokoju?

W aranżacji urban jungle, jak w każdej innej, ważne są akcesoria i dodatki. Mogą to być drewniane ramki na zdjęcia, plecione kosze czy miękkie dywaniki z naturalnych tkanin. Wszystkie elementy powinny wpisywać się w naturalną estetykę i budować pozytywną atmosferę wnętrza.

W przedpokoju możesz postawić stojącą lampę przy wejściu, ale równie trafna będzie decyzja o umieszczeniu nocnej lampy stojącej na półce lub stoliku. Stawiając nieopodal puf, wieszak i szafkę na buty możesz stworzyć komfortowy kącik garderobiany. W pobliżu warto wygospodarować miejsce na akcesoria do pielęgnacji obuwia i łyżkę do butów. Kilka detali nie tylko wpłynie na praktyczność takiej strefy, ale i jej niebanalny wygląd. Możesz pokusić się o stojącą lampę retro lub o model bardziej minimalistyczny w kolorze z naturalnej palety – białym, beżowym lub brązowym. Ogromne znaczenie ma też liczba punktów świetlnych – im ich więcej, tym rezultat będzie mniej klimatyczny a bardziej „miejski” – miej to na uwadze.

Niebanalną, przyciągająca wzrok lampę stojącą kupisz w Salonach Agata – stacjonarnie i online. Masz na oku stojącą lampę skandynawską? Czemu nie! Styl urban jungle jest otwarty na eksperymenty!

Cechy stojącej lampy do przedpokoju w stylu urban jungle

Miejsko-naturalny styl chętnie gości elementy niejednoznaczne i niebanalne, ale jest kilka cech charakterystycznych dla mebli i dodatków z nurtu urban jungle. Na pewno trafionym wyborem do przedpokoju w klimacie „miejskiej dżungli” będą lampy o prostych kształtach i w naturalnych kolorach. Biele, beże, szarości, głębokie zielenie i brązy – to pożądane barwy. Idealnie będą wyglądać również lampy stojące z naturalnych materiałów, takich jak szkło, drewno czy rattan.

Aby dopełnić całości, warto również pomyśleć o dodatkowych elementach dekoracyjnych. Tak naprawdę niemal każda lampa stojąca może fantastycznie zaprezentować się w przedpokoju urban jungle, jeśli uzupełnią ją odpowiednie dodatki, na przykład podłogowa waza z kwiatami, naturalny dywan, zielone fikusy czy kosz wiklinowy.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon