Bruno Mostowy z Nowego Chechła został laureatem ogólnopolskiej Olimpiady Literatury i Języka Polskiego

Mieszkaniec gminy Świerklaniec Bruno Mostowy wygrał ogólnopolską Olimpiadę Literatury i Języka Polskiego. Licealista zdobył maksymalną ilość punktów.

Bruno mostowy

Najlepszy w całej Polsce

Mimo że uczniowie w tym roku prawie wcale nie pojawili się w szkołach, młodzież miała okazję sprawdzić swoje umiejętności podczas olimpiad przedmiotowych. Niedawno odbył się ostatni etap jednej z nich - Olimpiady Literatury i Języka Polskiego. W zawodach finałowych udział wzięło 213 uczestników. W ścisłym gronie laureatów pojawił się mieszkaniec powiatu tarnogórskiego Bruno Mostowy.

- Na początku sam nie wierzyłem w swój sukces. Wątpiłem, że przebrnę choćby przez pierwszy z trzech etapów. Udało się jednak dostać do finału, w którym pracę konkursową pisałem w oparciu o teatrologię, a teatr to moja prawdziwa pasja – opowiada licealista.

Osiągnięty sukces zapewnia laureatowi maksymalną ilość punktów na egzaminie maturalnym z języka polskiego. Co więcej, wiele najlepszych wydziałów humanistycznych stoi przed nim otworem. Zdobyty tytuł uniwersytety honorują indeksem studenckim. Jak opowiada Bruno Mostowy, swoją dalszą ścieżkę rozwoju planuje związać z aktorstwem.

- Zobaczymy, co przyniesie przyszłość. Chciałbym podziękować wszystkim, którzy mnie wspierali. Przede wszystkim mojej polonistce i nauczycielom, którzy wskazali mi właściwą drogę. Moim rodzicom, którzy zawsze mnie wspierali – dodaje Bruno Mostowy.

Mieszkańcowi naszego powiatu gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

fot. UG Świerklaniec

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon