Lech Wałęsa o Pawle Kobylińskim: “Proszę byście go poparli

W ubiegłą środę gościem Pawła Kobylińskiego w gliwickiej Jazovii był Lech Wałęsa. – Znam parę lat tego pana, świetny działacz, świetny organizator. Nie wiem, czy kandyduje, ale gdyby kandydował, to proszę byście go poparli – zachęcał publiczność były prezydent.

Krzysztof Krzemiński
Www krzeminskifoto com IMG 5909

Spotkanie było okazją nie tylko do wysłuchania niezwykłych opowieści Lecha Wałęsy, ale też refleksjinad aktualną sytuacją polityczną.

Sukces młodego pokolenia

Legenda Solidarności tak mówiła o przyszłości kraju. – Los naszemu pokoleniu dał dwa zadania. Jedno wykonaliśmy – rozbić stary porządek, który hamuje rozwój Polski i świata. To nam się udało. Ale robiliśmy to po to by zbudować nowy porządek. I tu już jest problem – zauważył prezydent, równocześnie przekazując pałeczkę kolejnej generacji Polaków – Zależy mi na sukcesie waszym, młodego pokolenia. Chciałbym wam przekazać wszystko to czego się nauczyłem, żeby się powtórzył ten sukces, to zwycięstwo.

Lech Wałęsa o Pawle Kobylińskim: “Proszę byście go poparli
Fot. Krzysztof Krzemiński

Największe porażki

W trakcie spotkania z widowni padło ironiczne pytanie, czy największą porażką Wałęsy było wypromowanie braci Kaczyńskich. – Kaczyński to bardzo mądry człowiek, ale teoretyk. Wniosek który wyciąga – jeśli coś mu przeszkadza, to należy to usunąć. A przeszkadza mu coś zawsze. Tak powstają dyktatury – podkreślał Wałęsa. Były prezydent nie szczędził gorzkich słów partii rządzącej – Polska jest niszczona, Polska jest okradana. Nam wnuki nie wybaczą, że na to pozwoliliśmy. Podkreślał również jak ważnym elementem demokracji jest zaangażowanie społeczeństwa i czynny udział w wyborach.

fot. Krzysztof Krzemińsk

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon