SF TG 2021 już od poniedziałku! Tarnogórskie Centrum Kultury zaprasza

Tarnogórskie Centrum Kultury po raz kolejny zorganizuje Festiwal Science Fiction TG. Jakie atrakcje czekają na nas w tym roku?

Sf tg 2021 tck

Repertuar na luty

Zanim wybierzemy się na tradycyjny Festiwal, zajrzyjmy najpierw do harmonogramu wydarzeń. W tym miesiącu możemy wziąć udział następujących spotkaniach:

 • ZaGrajmy z TCK

11, 18, 25 luty, godz. 19:00

Fani gier komputerowych mogą spróbować swoich sił w rozgrywkach Starcraft II, League of Legends, a także Tabletop Simulator. Aby dołączyć do zespołu należy pobrać grę z platformy Steam oraz zalogować się na grupie ZaGrajmy z TCK na serwerze discord.

 • Walentynkowa poduszka-serce

11 luty, godz. 11:00

Walentynki już coraz bliżej, warto więc pomyśleć o małej niespodziance dla ukochanej osoby. TCK w Opatowicach zaprasza na warsztaty online, podczas których uczestnicy własnoręcznie wykonają wyjątkową poduszkę w kształcie serca. Transmisja dostępna będzie na kanale TCK na platformie YouTube.

 • Tajemnicze koty – maski karnawałowe

16 luty, godz. 11:00

Warsztatów rękodzielniczych ciąg dalszy. Tym razem najmłodsi zobaczą, jak z różnorodnych materiałów, ozdób i filcu zrobić maskę kota. Idealna propozycja na ciekawe spędzenie ostatnich dni karnawału.

 • Tarnogórzanie- dwunastu niezwykłych ludzi: Michał Majnicz

26 luty, godz. 19:00

Drugim bohaterem cyklu o niezwykłych tarnogórzanach będzie Michał Majnicz – aktor zawodowo związany od 2013 z zespołem Narodowego Starego Teatru im. Heleny Modrzejewskiej w Krakowie. Opowiadający o nim film udostępniony zostanie na kanale TCK na YouTube.

SF TG 2021: LEM – inspiracje

 • STAR TECEK: Warsztaty tworzenia planet

8 luty, godz. 10:00

Podczas warsztatów z tworzenia planet uczestnicy poznają różne techniki plastyczne. Warsztaty transmitowane będą na kanale TCK. Wydarzeniu towarzyszy również zbiórka prac, dzięki której słup ogłoszeniowych przed TCK zostanie ozdobiony różnorodnymi planetami. Powstałe prace składać można w siedzibie TCK od 8 do 19 lutego.

 • Kierunek MUZYKA: dźwięki przyszłości

10 luty, godz. 19:00

- Okoliczności i technologie żywcem wyciągnięte z dzieł science fiction w przemyśle muzycznym zdarzają się coraz częściej. Poznajmy je razem podczas transmisji na żywo. Rafał Tomulka stworzy za pomocą najnowszej technologii kompozycję muzyczną - zapraszają organizatorzy.

 • Cyberiada: projekcje i pokaz świateł

13 luty, godz. 17:00

Tym razem wydarzenie będzie mieć formę stacjonarną. Przy budynku TCK odbędzie się projekcja niemych filmów Georgesa Mélièsa. Atrakcji towarzyszyć będzie pokaz laserów.

 • Spotkanie DKF: Science fiction w kinie

17 luty, godz. 19:00

- Podczas lutowego spotkania DKF „Olbrzym” online porozmawiamy o ekranizacjach znanych powieści scince fiction, w tym tych stworzonych przez Stanisława Lema. Przyjrzymy się też potędze wpływu technologii i jej przełożeniu na spektakularny rozwój efektów specjalnych w filmach z gatunku sci-fi - opowiadają koordynatorzy.

 • „tam” – wystawa Mateusza Kokota

19 luty, godz. 18:00

Przed nami internetowa wystawa prac Mateusza Kokota. Podczas jej tworzenia autor inspirował się wirtualną rzeczywistością i jej wpływem na nasze życie.

 • Konkurs: Gadżet z przyszłości

22 luty, godz. 9:00

Pomysłodawcy zapraszają wszystkich zainteresowanych do wymyślenia oraz zaprojektowania gadżetu, który pojawi się w mniej lub bardziej odległej przyszłości. Prace w formie zdjęcia, ilustracji lub filmiku można opublikować w specjalnie stworzonym wydarzeniu na Facebooku TCK pod nazwą „Gadżet z przyszłości: SF TG 2021”.

 • Pokaz mody „W świetle neonów”

6 marzec, godz. 18:00

Uczennice Zespołu Szkół Artystyczno-Projektowych zapraszają na pokaz mody, podczas którego zobaczymy kreacje opracowane oraz wykonane przez młode projektantki. Jeżeli pozwolą na to warunki epidemiologiczne, wydarzenie odbędzie się stacjonarnie.

 • Koncert muzyki elektronicznej w wykonaniu Przemysława Rudzia

6 marzec, godz. 19:00

Kompozytor i wykonawca muzyki elektronicznej, popularyzator astronomii, autor książek i przewodników wystąpi na tarnogórskiej scenie. Wydarzenie zainteresować może zwłaszcza fanów rocka progresywnego.

fot. TCK

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon

czytaj więcej:

Narodowe czytanie tarnowskie góry 2023

Tarnowskie Góry włączą się w Narodowe Czytanie 2023

Koncert Małych Kamilianów

Mali Kamilianie muzycznie zakończyli rok pracy

"Wybory Pięknej z Rept" 2022

Stwórz legendę o Pięknej z Rept i zawalcz o nagrody

Koncert noworoczny orkiestra tarnowskie góry

Koncert Świąteczno-Noworoczny Kamiliańskiej Orkiestry Dętej

Biblioteka tg

Prawie 30 000 zł dla biblioteki w Tarnowskich Górach

Neo Nówka

Kabaret Neo-Nówka wystąpi w Tarnowskich Górach

Maraton rock&rolla w Kaletach

Jak bawili się uczestnicy Maratonu Swing Show w Kaletach?