Leśny Zakątek Śląska pochwalił się nowym zadaniem. To obiekt dla Klubu Sportowego Unia Kalety

Siłownia, gabinet rehabilitacyjny czy kawiarenka - takie udogodnienia mają pojawić się w budynku lokalnego klubu. Inwestycja została już zakończona, ale na oficjalne otwarcie musimy jeszcze trochę poczekać.

Nowy budynek dla KS Unia Kalety

Sportowcy z klubu mają nowy powód do radości. Zakończyły się prace przy budowie obiektu, jaki będzie służył Unii. Działania rozpoczęto pod koniec 2022 roku i - tak jak zapowiadano - zakończyły się one po około 12 miesiącach. Budynek znajduje się przy stadionie przy ulicy Fabrycznej. Ma dwa poziomy, powierzchnię zabudowy 675,30 m² oraz powierzchnię użytkową - 668,03 m². W obiekcie zamontowano ogrzewanie gazowe, a na dachu znajduje się instalacja fotowoltaiczna. Na wykonawcę inwestycji miasto wybrało przedsiębiorstwo F.U.H. "DZIEDZICKI" z Konopisk. Firma zaproponowała cenę 8 787 120 zł. Zadanie otrzymało wsparcie w ramach Programu Inwestycji Strategicznych Polski Ład. Dotacja wyniosła 6 300 000 zł.

- Dwukondygnacyjny budynek będzie służył członkom klubu sportowego Unia Kalety, ale jednocześnie będzie pełnił funkcje obiektu ogólnodostępnego dla mieszkańców korzystających z infrastruktury sportowej stadionu. Obecnie trwają procedury uzyskania pozwolenia na użytkowanie tego budynku - podają urzędnicy miejscy.

Powstałe niedawno miejsce będzie jednak służyć nie tylko sportowcom. Coś dla siebie znajdują wszyscy zainteresowani mieszkańcy. W trosce o ich zdrowie i sprawność pojawi się ciekawa propozycja. Ma tam powstać ogólnodostępna siłownia. W planach jest także gabinet rehabilitacyjny. Po fizycznym wysiłku chętni odpoczną natomiast w kawiarence. Choć prace w obiekcie już się zakończyły, mieszkańcy zwiedzą go dopiero w przyszłym roku. Wiosną odbędą się Dni Otwarte.

Kalety klasa sportowa

Może Cię zainteresować:

Kalety chcą kształcić młodych piłkarzy. W mieście może powstać klasa sportowa

Autor: Urszula Gołkowska

06/11/2023

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon