Leśny Zakątek Śląska zapowiada Rajzowanie po kalyckich stanicach 2024. Co będzie czekać na gości?

W tym miesiącu odbędzie się wydarzenie, które może zainteresować niejednego miłośnika rowerowych wyzwań. W Kaletach będzie można przemieszczać się od stanicy do stanicy zbierając pieczątki i biorąc udział w różnorodnych atrakcjach.

UM Kalety
Kalety stanice impreza

Rajzowanie po kalyckich stanicach 2024

Pogoda zachęca do spacerów i przejażdżek. Czas wyciągnąć rowery z garażów, by skorzystać z wiosennych warunków. Tym bardziej, że Kalety mają specjalną propozycję na takie właśnie aktywne spędzanie wolnego czasu. 28 kwietnia (niedziela) odbędzie się Rajzowanie po stanicach. Od 13:00 do 20:00 w czterech kaletańskich wiatach będą czekać stoiska, warsztaty czy kulinarne przysmaki. W akcji biorą udział: Stanica Donnersmarcka, Stanica Myśliwska, Stanica przy Garbatym Moście oraz Stanica w Truszczycy. Młodzi rowerzyści (do 18 lat) mogą dodatkowo kolekcjonować pieczątki w każdym z punktów. Dla pierwszych 500 uczestników, którym uda się zebrać je wszystkie, przewidziano pamiątkowe medale. Nagrody będzie wydawać Stanica w Truszczycy.

Organizatorzy zapowiadają kolejne atrakcje. Tego dnia w Kaletach spotkamy: stoisko archeologiczne z warsztatami dla najmłodszych, tor łuczniczy, plenerową wystawę tyskiego Koła Łowieckiego Kania, konkursy dla dzieci z wiedzy o ruchu drogowym, PIT-STOP szybki serwis rowerowy, strzelnicę pneumatyczną, stoiska nadleśnictw, gry i zabawy dla najmłodszych, a do tego pyszne specjały kuchni myśliwskiej oraz lokalnej. Głównym punktem imprezy będzie koncert Orkiestry na Dużym Rowerze. Muzyków spotkamy o godzinie 17:00 w Stanicy w Truszczycy.

- Zachęcamy do odwiedzenia wszystkich stanic rowerowych. Już wkrótce podamy więcej szczegółów tego wydarzenia! - zachęcają organizatorzy.
Sprzatanie naklo chechlo

Może Cię zainteresować:

Nad Nakło-Chechło dla środowiska. Szykuje się wielkie wiosenne sprzątanie

Autor: Urszula Gołkowska

04/04/2024

Nowa siłownia w Kaletach

Może Cię zainteresować:

Od dziś można wybrać się do siłowni w Kaletach. Mieszkańcy poćwiczą tam za darmo

Autor: Urszula Gołkowska

02/04/2024

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon