Lider boleśnie przerwał zwycięską serię koszykarzy

Koszykarze KKS Ragor Tarnowskie Góry bardzo dobrze weszli w 2021 rok. Po dwóch zwycięstwach jednak przyszedł czas na porażkę i to wysokich rozmiarów. Pogromcą okazał się lider II ligi. Na szczęście udało się zachować miejsce na podium.

Ball 1837119 1280

Zwycięska seria koszykarzy KKS Ragor Tarnowskie Góry rozpoczęła się 6 grudnia. Drużyna Radosława Kucińskiego weszła na zwycięską ścieżkę od meczu z Cracovią. Tarnogórzan nie wybiła z rytmu nawet przerwa świąteczno-noworoczna. KKS na początku 2021 roku ograł kolejno GTK Sordrew Gliwice (103:72) oraz AZS Częstochowa (85:59).

Seria pięciu wygranych z rzędu sprawiła, że KKS zadomowił się na trzecim miejscu w grupie C II ligi. Prawdziwy test jednak nadszedł 16 stycznia. Klub z Tarnowskich Gór udał się na starcie do Krakowa z AZS AGH, który jest liderem rozgrywek.

Niestety, już od pierwszej kwarty widać było różnicę klas. Krakowianie pewnie wygrali trzy pierwsze odsłony. Tylko w czwartej kwarcie spotkanie było wyrównane, gdy lider miał już zwycięstwo w garści. Ostatecznie KKS wrócił do Tarnowskich Gór z porażką 71:123.

Na szczęście potknięcie niewiele zmieniło w tabeli. Nasi koszykarze wciąż zajmują trzecie miejsce, a do drugiej Polonii Bytom tracą cztery punkty. Muszą jednak uważać na rywali, bo czwarty AZS AWF Mickiewicz Romus Katowice zrównał się w liczbie punktów.

KKS ma teraz przed sobą dwa wyjazdy. 24 stycznia zmierzy się z MKS II Dąbrowa Górnicza, a tydzień później z AZS PWSTE Jarosław.