header newses

Lifestyle

Chryzantemy za nakrętki. Zakrętkowy kosz-serce pojawił się w Tarnowskich Górach

Previous Next

Przed budynkiem Starostwa Powiatowego stanął kosz, do którego można wrzucać plastikowe nakrętki. Będą one przekazywane na cele charytatywne.

Serce na zakrętki

Wczoraj urzędnicy starostwa z radością poinformowali, że zapowiadana instalacja pojawiła się obok siedziby przy ulicy Karłuszowiec 5. Co na to tarnogórzanie? Sądząc z obecnego poziomu wypełnienia zbiornika, inicjatywa została przyjęta z entuzjazmem. Nie minęło wiele czasu, a w koszu zaczęło powoli brakować miejsca. 

Ja zbieram od sześciu lat nakrętki, teraz zawiozę te, co nazbierałam do mojego pięknego miasta Tarnowskie Góry - pisze jedna z internautek.

Super sprawa, mam nadzieję, że staną takie u nas w Ożarowicach - dodaje inna czytelniczka.

Zebrane zakrętki zostaną przeznaczone na rzecz Oliwii Hyla, dziewczynki chorej na rdzeniowy zanik mięśni SMA1. Pomysłodawcy instalacji zapowiadają, że w przyszłości zbiórka ma wspierać także inne cele charytatywne. Kosz został wykonany przez mieszkańca naszego powiatu - pana Tomasza Hanuloka z Kalet.

Wrzuć nakrętki, zabierz kwiatek 

Starostwo Powiatowe w Tarnowskich Górach przy współpracy z Biurem Powiatowym Śląskiego Oddziału Regionalnego ARiMR w Nakle Śląskim, w ramach pomocy poszkodowanym sprzedawcom chryzantem, organizuje akcję pt. „Kwiatek za… plastikowe nakrętki” - poinformowali urzędnicy. - Warunek otrzymania kwiatka jest jeden – należy w zamian wrzucić do powiatowego „kosza-serca” plastikową nakrętkę - zachęcali.

Na chętnych czekało aż 600 różnokolorowych chryzantem doniczkowych. Przedsięwzięcie stało się na tyle popularne, że już w pierwszym dniu wielu tarnogórzan pojawiło się przed siedzibą starostwa. Tych, którzy chcieliby jeszcze wziąć udział w akcji, uspokajamy. Stoi tam jeszcze trochę chryzantem. Warto jednak pamiętać, że zakrętki oddawać można przez cały rok.  

Search