header newses

Lifestyle

Medale dla tarnogórskich małżeństw

Previous Next

Każda rocznica ślubu to z pewnością wyjątkowy dzień. Co jednak powiedzieć o takich jubileuszach, jak świętowanie pięćdziesięciu lat wspólnego życia? Pozostaje tylko pogratulować.

Romantyczne jubileusze

We wtorek władze miasta uroczyście uhonorowały małżeństwa z wieloletnim stażem. Ze względu na warunki epidemiologiczne, pary zaproszono do Tarnogórskiego Centrum Kultury. Tam burmistrz Arkadiusz Czech w imieniu władz miasta wręczył im okolicznościowe medale i dyplomy. 

Pięćdziesięciolecie swojego związku małżeńskiego świętowali państwo: Krystyna i Antoni Korona, Weronika i Henryk Górny, Lidia i Jerzy Luszczyk, Janina i Stanisław Muc, Magdalena i Bolesław Miśków, Urszula i Leszek Szamborscy, Maria i Stanisław Skoczylas, Elwira i Jan Stroka, Teresa i Stanisław Czapla, Magdalena i Andrzej Kucharczyk, Barbara i Aleksander Grabowscy, Zofia i Jerzy Chmielewscy, Barbara i Kazimierz Szafran, Henryka i Stanisław Szydłowscy, Kazimiera i Jerzy Kocot oraz Monika i Piotr Piegza.

Natomiast szczególne gratulacje należą się Stefani i Janowi Paździor, którzy cieszą się swoim związkiem już od 55 lat. To jednak nie oni cieszyli się we wtorek najdłuższą historią małżeństwa, ale pary: Terna i Stefan Matyl oraz Lidia i Tadeusz Mszyca, którzy świętowali swoją sześćdziesiątą rocznicę. 

Jubilatom serdecznie gratulujemy. Życzymy także wielu pogodnych dni spędzonych razem. 

fot. UM Tarnowskie Góry 

Search