header newses

Lifestyle

Młody strażak zbiera datki na nowy wóz... jeżdżąc na rowerze

Previous Next

Ochotnicza Straż Pożarna z Krupskiego Młyna rozpoczęła zbiórkę funduszy na zakup nowego pojazdu. Jeden z wolontariuszy postanowił "wyjeździć" potrzebne środki.

Potrzebny nowy sprzęt

Dobry wóz strażacki to chluba każdej OSP. Niestety tego typu pojazdy sporo kosztują, dlatego druhowie często organizują różnego typu akcje w celu uzyskania potrzebnych środków. Tak stało się także w przypadku strażaków z Krupskiego Młyna.

Tym razem to my musimy prosić o pomoc i wierzymy w ludzkie dobro oraz siłę Internetu. Niestety obecne auto marki ŻUK jest wysłużone oraz brakuje części do coraz częstszych napraw, a ponieważ sami nie jesteśmy wstanie zebrać takiej kwoty, toteż zwracamy się z prośbą o wsparcie - apelują organizatorzy. - Abyśmy mogli jeszcze lepiej nieść pomoc, potrzebny nam nowszy samochód do zadań specjalnych - tłumaczą. 

Do końca zbiórki jeszcze daleko. Strażacy potrzebują 50 tysięcy złotych, a do tej pory udało im się uzyskać 1600 zł. Możemy wesprzeć ich poprzez stronę zrzutka.pl.

Złotówki za kilometry 

Nastoletni druh z Krupskiego Młyna Dawid Szramek postanowił całym sercem zaangażować się w akcję swojej OSP. Zdecydował, że wspomoże zbiórkę poprzez... jeżdżenie na rowerze. Można? Można!

- Będę jeździł w koszulce kolarskiej z logiem sponsorów - opowiadał nam Dawid. - Za każde pięć kilometrów sponsor przekaże 1 zł dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Krupskim Młynie. Sponsorzy mogą domagać się dowodów z tras w postaci zdjęcia w koszulce z trasy oraz zdjęcie ekranu z aplikacji STRAVA, na której są dane takie jak np. dystans, ścieżka trasy, średnia prędkość. Na koniec miesiąca wysyłam sponsorom posumowanie dystansu - dodaje.

Biorąc po uwagę dotychczasowe sukcesy kolarskie młodego strażaka, między innymi zdobycie drugiego miejsca w wyścigu Tour de Piekary 2020, akcja może zakończyć się sporym sukcesem. Pojawiły się już pierwsze organizacje, które nawiązały współpracę z Dawidem. Gdyby ktoś chciał dołączyć jako sponsor do rowerowego przedsięwzięcia, zgłoszenia wysyłać można na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Dawidowi Szramkowi gratulujemy kreatywności i życzymy powodzenia całemu OSP z Krupskiego Młyna.

fot. Dawid Szramek/zrzutka.pl

Search