header newses

Lifestyle

Nadleśnictwo Brynek będzie rozdawać sadzonki w ramach akcji #sadziMY

Sadzonki

Już w najbliższy piątek w ramach ogólnopolskiej akcji #sadziMY będzie można odebrać darmową sadzonkę w siedzibie Nadleśnictwa Brynek. 

Lasy Państwowe organizują ogólnopolską akcję #sadziMY. Już w najbliższy piątek, 18 września w siedzibach wszystkich 430 nadleśnictw oraz 17 regionalnych dyrekcji Lasów Państwowych w Polsce będą rozdawane darmowe sadzonki. Jak informują Lasy Państwowe, dla wszystkich chętnych przygotowano łącznie aż milion sadzonek.

Mimo że czasem wysiłek wielu pokoleń niszczą klęski żywiołowe, sadzenie trwa i lasów w Polsce stale przybywa. Zajmują one już blisko jedną trzecią powierzchni naszego kraju. Drzewa są jednak potrzebne wszędzie tam, gdzie żyjemy, nie tylko w lesie - informują leśnicy. - Dostarczają najbardziej ekologiczny surowiec, drewno, tworzący domy również dla nas. Polscy leśnicy każdego roku sadzą 500 milionów drzew - dodają. 

W akcję włączyło się oczywiście nasze Nadleśnictwo Brynek. Odbiór sadzonek będzie możliwy w siedzibie Nadleśnictwa od godz. 9.00 do 14.30 lub do wyczerpania zapasów.

Adres Nadleśnictwa:

ul. Grabowa 3, Brynek, 42-690 Tworóg.

Search