Lifestyle

Pojawił się pierwszy punkt ładowania samochodów elektrycznych w Tarnowskich Górach

Punkt

W Tarnowskich Górach pojawił się pierwszy punkt ładowania pojazdów elektrycznych wynajmowanych w ramach systemu eCar. Znajduje się na parkingu przy Parku Wodnym. Odpłatnie będzie można naładować tu także swój prywatny samochód. 

Carsharing w Tarnowskich Górach 

Nowy punkt ładowania w naszym mieście oznacza, że na terenie Tarnowskich Gór zacznie się rozwijać Carsharing - sposób na tanie i ekologiczne poruszanie się nowoczesnym pojazdem elektrycznym. Żeby rozpocząć jazdę wystarczy zarejestrować się za pomocą aplikacji eCar. Ładowanie samochodu natomiast odbywa się za pomocą aplikacji eMap. Co oferuje eCar od Taurona? Usługa udostępnia dwadzieścia zero-emisyjnych samochodów (BMW i3, Renault Zoe, Nissan Leaf i VW eGolf). Więcej informacji na temat systemu można znaleźć TUTAJ

Będzie można naładować swój samochód elektryczny

Pierwszy punkt ładowania samochodów elektrycznych w Tarnowskich Górach jest częścią programu Emobility firmy Tauron. Dzięki niemu będzie można naładować samochód elektryczny, wynajęty w ramach systemu eCar. Odpłatnie będzie także możliwość naładowania również swojego prywatnego samochodu elektrycznego. Żeby to zrobić należy pobrać na telefon odpowiednią aplikację lub użyć dedykowanej karty płatniczej. Specjalnie oznaczone miejsca parkingowe można zajmować wyłącznie w czasie ładowania pojazdów. 

fot. UM Tarnowskie Góry 

Search