Lifestyle

Powietrzna Akademia, czyli jak uczyć dzieci ochrony środowiska

Powietrzna Akademia

Veolia term razem z Airly zapraszają wszystkich uczniów szkół podstawowych na bezpłatne lekcje dotyczące działań na rzecz czystego, zdrowego powietrza. 

Powietrzna Akademia

Ten szczególny czas, w którym żyjemy nie powinien nam przeszkadzać w podejmowaniu ważnych tematów, takich jak uwrażliwienie na kwestie ochrony środowiska i edukację w zakresie eko pozytywnych działań - zapowiadają organizatorzy. - Wychodząc naprzeciw tej potrzebie i starając się dostosować do wyjątkowych warunków, w jakich funkcjonują szkoły, Veolia term wspólnie z Airly, przygotowały dla nauczycieli i uczniów szkół podstawowych ciekawe lekcje prowadzone w formule online - wyjaśniają.

Każda chętna szkoła może skorzystać z internetowych warsztatów. Zajęcia obejmą tematy takie jak: składniki powietrza, źródła zanieczyszczenia atmosfery, zjawiska powodujące smog, czy sposoby działań na rzecz czystego środowiska. Jak czytamy w zaproszeniu, na uczestników czekają nie tylko prelekcje, ale także ciekawe pokazy oraz eksperymenty, a prowadzący odpowiedzą na wszystkie pytania zadane im przez młodych przyrodników.

Lekcje będą trwać 45 minut, czyli dokładnie tyle samo, ile w szkole. Udział w warsztatach jest całkowicie bezpłatny, jednak ze względu na ograniczoną liczbę miejsc należy odpowiednio wcześniej zgłosić chęć uczestnictwa. Wystarczy zarejestrować się na podanej przez organizatorów stronie. W odpowiedzi otrzymamy mail zwrotny z niezbędnymi informacjami i linkiem do zajęć. Nauczyciel może zapisać całą swoją klasę w ramach jednej rejestracji. 

Terminy wydarzeń

- Lekcje prowadzone będą w lekkiej i atrakcyjnej dla uczniów konwencji. Zaprezentowane zostaną ciekawe doświadczenia chemiczne, wyjaśniające w przystępny sposób, jakie są powody zanieczyszczenia powietrza, jak powstaje smog i jaki ma wpływ na zdrowie, jakie są ekologiczne źródła energii, co to jest energia odnawialna, co robić aby oszczędzać energię - zapraszają koordynatorzy projektu. 

fot. Veolia

Search